حصر خانگی «رامی مخلوف» با هدف پرداخت بدهی سوریه به روسیه

روزنامه تایمز بریتانیا در گزارشی از حصر خانگی «رامی مخلوف»، پسر دایی بشار اسد، با هدف پرداخت بدهی‌های سوریه به روسیه خبر داده است.

میدل ایست نیوز: روزنامه تایمز بریتانیا در گزارشی با عنوان «اسد، پسرخاله ثروتمند خود را تا زمان پرداخت بدهی‌های این کشور به رئیس جمهور روسیه تحت بازداشت قرار داده است» به بررسی شکاف‌های موجود در درون خاندان حاکم بر سوریه به علت اختلافات میان «بشار اسد»، رئیس جمهور سوریه و «رامی مخلوف»، پسردایی میلیاردر خود و ثروتمندترین فرد سوریه برای تسویه فاکتور هزینه‌های جنگ این کشور به روسیه پرداخته است.

برخی گزارش‌های رسانه‌ای حکایت از آن دارد، دولت بشار اسد پس از درخواست «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهوری روسیه از وی مبنی بر پرداخت فاکتور مشارکت این کشور در جنگ سوریه که 3 میلیارد دلار برآورد می شود، مجبور به اتخاذ اقداماتی شده است که از جمله آن می توان به درخواست از خانواده ثروتمند مخلوف برای پرداخت این مبلغ اشاره کرد.

برخی منابع آگاه همچنین اعلام کرده اند که تلاش‌های بشار اسد برای بازیابی کنترل شهرها و مناطق سوری، وی را بر آن داشت تا از اموال خانواده مخلوف برای تامین مالی گروه‌های شبه نظامی به منظور جنگیدن در کنار ارتش سوریه استفاده کند.

در همین رابطه، رامی مخلوف با تحویل سرمایه مالی خانواده خود به بشار اسد مخالفت کرده، اقدامی که نظام سوریه را مجبور به استیلا بر این اموال به بهانه مبارزه با فساد کرده است، به طوری که برخی گزارش‌ها از حصر اجباری رامی مخلوف به همراه پدر و دو تن از برادرانش خبر می دهند.

روزنامه تایمز در ادامه نوشت هنوز اخباری دال بر تایید این گزارش را دریافت نکرده اما صفحه شخصی در فیسبوک که متعلق به «نسرین مخلوف» از نزدیکان بشار اسد است در یادداشتی با هشتگ حصر اجباری، نوشت: «کسی که گمان می کند این امر تنها به عمو و پسرعموهایم محدود خواهد بود باید خود را به دامپزشک نشان دهد.»

رامی مخلوف یکی از مهره‌های تاثیرگذار در دولت حافظ اسد و سپس پسر او بشار اسد به شمار می آید که اقدام به خصوصی‌سازی برخی صنایع دولتی در سوریه کرد. اقدامی که این امکان را برای وی فراهم کرد تا امپراتوری مالی خود را بنا کند، اما به نظر می رسد رامی مخلوف به دلیل نزدیکی روابط با نظام ایران از مناسبات حسنه‌ای با روسیه برخوردار نیست.

برخی ناظران معتقدند که علت واقعی اختلافات این است که مخلوف علاوه بر کاهش سرمایه‌گذاری در داخل سوریه، بخش هنگفتی از ثروت خود را به خارج از کشور انتقال داده است.

محمد مخلوف، فرزند رامی مخلوف به انتشار تصاویر خود در کنار خودروهای لوکس و ویلاهای بسیار گران قیمت در دبی در حساب اینستاگرامش معروف است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
القدس العربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا