توافق «خمیس الخنجر» با سرشناسان استان نینوا برای حمایت از وی در انتخابات آتی

در تاریخ بیست و دوم ماه اوت در دفتر «خمیس الخنجر» در اربیل نشستی با حضور هیاتی چهار نفره از منطقه القیاره در استان نینوی متشکل از «سعد نایف عبید السبعاوی» و «شیخ محمد دخیل محمود» برگزار شد.

میدل ایست نیوز: در تاریخ بیست و دوم ماه اوت در دفتر «خمیس الخنجر» در اربیل نشستی با حضور هیاتی چهار نفره از منطقه القیاره در استان نینوا متشکل از «سعد نایف عبید السبعاوی» و «شیخ محمد دخیل محمود» برگزار شد.

«عبدالله عبدالمجید الدلیمی»،سخنگوی خمیس الخنجر در این دیدار تاکید کرد: «ما شما را برای گفت‌وگو به اینجا فراخوانده ایم. واقعیت آن است که شما با اهالی این منطقه و روستاهای ناحیه مخمور نینوا رابطه دارید و در انتخابات سال‌های گذشته، النجیفی را برگزیدید و در دوره دوم انتخابات پارلمانی به شیخ فلاح حسن الزیدان رای دادید. ما نیز به نوبه خود در آینده اقدام به ارائه خدمات به شما از طریق استاندار و اعضای شورای استانداری نینوا خواهیم کرد.»

وی همچنین درباره افراد به حاشیه رانده شده به ویژه نزدیکان استاندار بصره در رژیم گذشته یعنی لطیف محل حمود السبعاوی سخنانی ایراد کرد.

از سویی دیگر، شیخ سعد نایف عبید السبعاوی در پاسخ گفت: «شما سیاسیون اهل سنت به «لطیف محل حمود السبعاوی» در انتخابات نیاز دارید و بعد از آن، ما را به حال خود وا می گذارید و به دنبال منافع شخصی خود در همه زمینه‌ها می روید.»

وی در ادامه افزود: در استان نینوا انتصابات در ادارات دولتی از طریق گروه القاعده و میدان تحصن انجام می شد. ما همه، افراد به حاشیه رانده شده هستیم و از آقای خمیس الخنجر می خواهیم دست یاری به سوی ما دراز کند.

السبعاوی سپس گفت: «اما در رابطه با موضوع انتخاب النجیفی از سوی ما در دومین دوره انتخابات باید بگویم که انتخاب اشتباهی بود همچنین انتخاب فلاح حسن الزیدان از اهالی القیاره به دلیل علاقه به وی نبود بلکه علت این انتخاب آن بود که وی وعده انجام برخی پروژه‌ها و استخدام فارغ التحصیلان را داده بود که برخی از آنها را استخدام کرد.»

وی تاکید کرد، اگر شما (خمیس الحنجر) به توافق انجام شده با ما وفا کنید، از شما در انتخابات پیش‌رو حمایت خواهیم کرد.»

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا