معاون وزیر خارجه امریکا: دولت امریکا به مرجعیت دینی به دیده احترام نگاه می کند

معاون وزیر امور خارجه امریکا در امور خاور نزدیک با رئیس مجلس عراق دیدار کرد.

میدل ایست نیوز: «محمد الحلبوسی»، رئیس مجلس عراق، با «دیوید شینگر»، معاون وزیر امور خارجه امریکا در امور خاور نزدیک، و «متیو تولر»، سفیر امریکا در عراق، و ژنرال «پل لاکامر»، فرمانده نیروهای ائتلاف بین المللی در عراق سوریه دیدار کرد.

در این دیدار که در دفتر رئیس مجلس عراق در بغداد انجام شد تازه ترین تحولات سیاسی و امنیتی و ثبات در عراق پس از شکست داعش بررسی شد و الحلبوسی از نقش ائتلاف بین المللی در حمایت از نیروهای عراقی برای تحقق این پیروزی تقدیر کرد.

او اظهار داشت که عراق در پی مشارکت جامعه بین الملل در تقویت ثبات سیاسی و اقتصادی و سهم داشتن در بازسازی و توسعه عراق و بازگشت آوارگان به خانه‌هایشان است و از شرکت‌های خارجی خواست که برای افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و مشارکت اقتصادی استراتژی با عراق وارد عمل شوند.

الحلبوسی اوضاع سیاسی منطقه را نیز بررسی و بر استقلال و حاکمیت ارضی عراق و موضع مخالفش با تنش در منطقه تأکید کرد و افزود که ملت عراق و سران سیاسی آن عزم خود را برای تحقق وحدت ملی جزم کرده و در این راه مرجعیت دینی نقش مهمی در ثبات و امنیت کشور داشته است.

معاون وزیر خارجه امریکا نیز تأکید کرد که کشورش آماده حمایت سیاسی و نظامی از عراق است و افزود که دولت امریکا به نقش مرجعیت دینی در عراق برای تحقق تعادل و توافق اجتماعی به دیده احترام و تقدیر نگاه می کند.

او تأکید کرد که آنچه اخیرا در یک رسانه امریکایی مطرح شده بیانگر مواضع رسمی دولت امریکا نیست.

اخیرا شبکه الحره مستندی با عنوان «فساد در نهادهای دینی عراق» منتشر کرد که انتقادات گسترده ای را برانگیخته است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 9 =

دکمه بازگشت به بالا