سازمان بدر: در صورت وقوع جنگ میان واشنگتن و تهران، عراق در کنار ایران علیه امریکا خواهد ایستاد

«کریم علیوی» از رهبران سازمان بدر عراق تاکید کرد در صورت وقوع جنگ میان ایران و امریکا، عراق با قرار گرفتن در کنار تهران در این جنگ مشارکت خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: «کریم علیوی» از رهبران سازمان بدر عراق تاکید کرد در صورت وقوع جنگ میان ایران و امریکا، عراق با قرار گرفتن در کنار تهران در این جنگ مشارکت خواهد کرد.

علیوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم تصریح کرد: «ایالات متحده امریکا اگر به ایران حمله کند، عراق بدون موافقت امریکا و ایران در این جنگ شرکت خواهد کرد.»

در همین رابطه، وی افزود: «عراق چه دولت این کشور قبول کند یا نه، وارد این جنگ خواهد شد و درگیری‌هایی با نیروهای امریکایی در خاک عراق روی خواهد داد چرا که ملت عراق دارای مناسبات تاریخی و عقیدتی با ایران است. در صورت بروز جنگ میان واشنگتن و تهران، مقرها و پایگاه‌های امریکایی در عراق امنیت نخواهد داشت.»

این عضو ارشد سازمان بدر عراق در پایان تاکید کرد: «این سخنان بدین معنا نیست که دولت عراق وارد جنگ خواهد شد بلکه این مردم این کشور هستند که با نیروهای امریکایی خواهند جنگید و حتی دولت عراق نیز نمی تواند مانع از درگیری ملت با نیروهای امریکایی شود.»

همچنین بخوانید

درخواست وزیر خارجه ایران از عراق برای خودداری از پیوستن به ائتلاف های ضد ایرانی

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا