بیانیه رسمی نخست وزیر عراق در پاسخ به فراخوان مرجعیت

«عادل عبدالمهدی» با صدور بیانیه ای رسمی تأکید کرد که کمیته ای بلندپایه برای شناسایی و برخورد با عاملان حوادث حمله به تظاهرات کنندگان تشکیل داده است.

میدل ایست نیوز: «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق، با صدور بیانیه ای رسمی اعلام کرد که در پاسخ به خطبه های مرجعیت عالی شیعه و در راستای تکمیل تحقیقات درباره حوادث تظاهرات هفته گذشته کمیته ای بلندپایه تشکیل شده است.

در این بیانیه که امروز (شنبه 12 اکتبر) منتشر شده تأکید شده که این کمیته متشکل از وزارتخانه های مربوطه و دستگاه های امنیتی و نمایندگان شورای عالی قضایی و نمایندگان مجلس و کمیساریای حقوق بشر است تا بتواند به نتایجی دقیق و اکید برسد و بتواند عاملان این حوادث را به دستگاه قضایی معرفی کند.

نخست وزیر عراق افزوده که در برخورد و تعقیب و بازداشت و محاکمه این عاملان صرف نظر از موقعیت و وابستگی های سیاسی شان هیچ کوتاهی نخواهد شد.

صبح امروز نیز فرماندهی ستاد مشترک عراق اعلام کرد که کمیته مزبور زیر نظر فرمانده کل نیروهای مسلح و به ریاست وزیر برنامه ریزی و با عضویت وزرای دادگستری، بهداشت، کشور، دفاع و جانشین فرمانده عملیات مشترک و نمایندگانی از شورای عالی قضایی و مجلس و کمیساریای حقوق بشر و دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی تشکیل شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا