3500 داعشی عراقی نزد نیروهای دموکراتیک سوریه زندانی اند

«ابوعلی البصری» هشدار داد که به احتمال قوی تروریست های داعش عملیاتی برای آزادی زندانیان خود انجام دهند.

میدل ایست نیوز: روزنامه رسمی «الصباح»، چاپ بغداد، خبر داد که بیش از 3500 تروریست داعشی با تابعیت عراقی در زندان های نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) به سر می برند.

این روزنامه با انتشار گزارشی تأکید کرد که اکثر این افراد در زندان هایی در نزدیکی مرز سوریه با ترکیه هستند و اکثرشان سابقه فعالیت مسلحانه داشته اند.

در این گزارش تأکید شده که عراق تاکنون 1500 داعشی عراقی را از نیروهای دموکراتیک سوریه تحویل گرفته است.

«ابوعلی البصری»، رئیس گردان اطلاعاتی الصقور (شاهین) و مدیر کل اطلاعات وزارت کشور عراق نیز گفت که زندانیان داعش و زنان و کودکان موجود در اردوگاه الهول، بزرگ ترین اردوگاه پناهجویان که تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه است، تهدیدی واقعی برای امنیت عراق و منطقه و جهان هستند.

او تأکید کرد که 35 هزار تن از زنان و کودکان داعش که تابعیت عراقی دارند در این اردوگاه به سر می برند و افزود که زنان تروریست داعش از بسیار خطرناک تر از زندانیان داعشی بازداشت شده هستند.

البصری افزود که به احتمال قوی داعش با استفاده از ضعف نیروهای دموکراتیک سوریه و درگیر شدن آنها در جنگ با نیروهای ترکیه عملیاتی برای آزاد کردن زندانیان خود در زندان های قسد انجام می دهد و آشوب حاصل از این عملیات خطری جدی برای امنیت ملی عراق است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الصباح

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا