دیدارها و تماس های وزیر دفاع عراق با مقامات امریکا، ترکیه، روسیه، و سوریه برای بررسی پیامدهای اقدام نظامی ترکیه در سوریه

وزیر دفاع عراق در تماس تلفنی با همتای ترکیه ای خود احتمال فرار تروریست های داعش از زندان های سوریه را بررسی کرد.

میدل ایست نیوز: «نجاح الشمری»، وزیر دفاع عراق، در تماس تلفنی با همتای ترکیه ای خود «خلوصی آکار» پیامدهای اقدام نظامی ترکیه در خاک سوریه را بررسی کرد.

در این تماس تلفنی احتمال فرار تروریست های زندانی در خاک سوریه به سمت خاک عراق بررسی شد.

الشمری همچنین در دیدار با «متیو تولر»، سفیر ایالات متحده در عراق، پیامدهای این اقدام ترکیه و اوضاع امنیتی منطقه را بررسی کرد.

سفیر امریکا در عراق در این دیدار تأکید کرد که امریکا و ائتلاف بین المللی ضد تروریسم خود را متعهد به حمایت از عراق در جنگ با داعش تا شکست نظامی و فکری آن می دانند.

علاوه بر این، وزیر دفاع عراق در دیدار با نمایندگان روسیه و سوریه در ستاد مشترک امنیتی احتمال فرار زندانیان داعشی در خاک سوریه یا خانواده هایشان به سمت عراق را بررسی کرد.

در این دیدار همکاری های مشترک اطلاعاتی و امنیتی و تازه ترین وضعیت امنیتی مرز عراق و سوریه بررسی شد.

«محمد الحلبوسی»، رئیس مجلس عراق نیز در دیدار با «فاتح یلدیز»، سفیر ترکیه در بغداد، وضعیت منطقه و پیامدهای اقدام نظامی ترکیه در خاک سوریه و روند مبارزه با داعش را بررسی کرد.

ترکیه از هفته گذشته عملیاتی موسوم به «چشمه صلح» را علیه مناطق تحت کنترل «نیروهای دموکراتیک سوریه» آغاز کرد.

هدف از این عملیات ایجاد منطقه ای امن به منظور اسکان هزاران آواره سوریه ای در ترکیه اعلام شده است.

هزاران تروریست داعش در زندان های «نیروهای دموکراتیک سوریه» به سر می برند و با اقدام نظامی ترکیه احتمال فرار این زندانیان از زندان و ازسرگیری دوباره فعالیت های نظامی داعش مایه نگرانی جامعه بین الملل شده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن