المنبر العراقی اظهارات رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران را محکوم کرد

تشکل المنبر العراقی اظهارات اخیر رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران درباره اعتراضات عراق را محکوم و تاکید کرد عراق به میدانی برای تصفیه حساب‌ها تبدیل نخواهد شد.

میدل ایست نیوز: تشکل المنبر العراقی اظهارات اخیر رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران درباره اعتراضات عراق را محکوم و تاکید کرد عراق به میدانی برای تصفیه حساب‌ها تبدیل نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، المنبر العراقی به ریاست «ایاد علاوی» در بیانیه‌ای اظهارات سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران درباره تلاش دشمنان برای سر کار آوردن دولتی دست نشانده در عراق و افتراهایی که به معترضان مسالمت‌جو این کشور نسبت داده بود را به شدت محکوم و اعلام کرد بیم آن داریم که ایران به صورت آشکار در امور داخلی عراق مداخله کند.

در ادامه این بیانیه آمده است، المنبر العراقی قاطعانه مخالفت خود با هر گونه دیکته ایران و یا هر کشور دیگری اعلام و تاکید می کند: «عراق به میدانی برای تصفیه حساب‌ها تبدیل نخواهد شد و ما از همه کشورها از جمله ایران می خواهیم به حاکمیت عراق و مردم این کشور با همه طوایف و گروه‌ها احترام بگذارد.»

المنبر العراقی در پایان از ایران خواست از عراق حمایت کند نه اینکه در آن مشکل‌آفرینی کند.

سرلشکر محمد باقری پیشتر در سخنانی اعلام کرده بود دشمنان ملت عراق و لبنان در تلاش هستند بر روی اعتراضات مردمی مشروع این دو کشور موج‌سواری کرده و از شرایط حاکم بر آن برای روی کار آوردن دولتی دست نشانده سوء استفاده کنند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − نه =

دکمه بازگشت به بالا