اعتراض ها در چند شهر ایران به افزایش قیمت بنزین به خشونت کشیده شد

این اعتراض ها در اهواز، خرمشهر، قم، سیرجان، بهبهان، کرج، شیراز، گرگان، خرم آباد، سنندج، قزوین، درود، مهدی شهر، شاهرود، گرمسار مطرح شده است.

میدل ایست نیوز: افزایش ناگهانی قیمت بنزین در ایران از 10 هزار ریال (حدود 9 سنت) به 30 هزار ریال (حدود 28 سنت) باعث بروز اعتراضاتی در برخی شهرهای ایران شد.

با اعلام اجرای این قانون که بدون اعلام قبلی انجام شد، فعالان شبکه های اجتماعی مردم را به اعتراض در خیابان ها فراخواندند و در برخی شهرهای کوچک تظاهرات کنندگان با خاموش کردن خودروهای خود در خیابان ها اعتراض خود را اعلام کردند.

این اعتراض ها در اهواز، خرمشهر، قم، سیرجان، بهبهان، کرج، شیراز، گرگان، خرم آباد، سنندج، قزوین، درود، مهدی شهر، شاهرود، گرمسار مطرح شده است.

در تهران نیز در برخی بزرگراه های درون شهری مردم با ایجاد ترافیک مانع از تردد خودروها شدند.

خبرگزاری های ایران از کشته شدن یک نفر در سیرجان به علت اعتراضات و همچنین کشته شدن 4 تن در خرمشهر خبر دادند.

همزمان شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه ایران برای بررسی موضوع نرخ گذاری بنزین تشکیل جلسه داد.

در این نشست، ایجاد عدالت اجتماعی، برخوردار شدن 60 میلیون ایرانی با تأکید بر خانوارهای کم‌درآمد، مبارزه با قاچاق سوخت، کاهش رانت، مدیریت مصرف و مقاوم‌سازی اقتصاد، از جمله اهداف این طرح عنوان شد.

در جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی ایران تأکید شد با توجه به تأمین منابع، این کمک‌های حمایتی و معیشتی، ماهانه، بدون وقفه و به‌طور منظم پرداخت خواهد شد، بنابراین پرداخت‌های آبان ماه از هفته آینده آغاز خواهد شد.

همچنین با اشاره به سهمیه‌بندی‌هایی که در حوزه حمل‌ونقل انجام گرفته کنار عدم افزایش بهای گازوئیل، عنوان شد که این اقدامات برای کنترل قیمت‌های حمل‌ونقل کافی است اما در عین حال چنانچه اقدامات دیگری نیاز باشد، آن اقدامات انجام خواهد گرفت.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
تسنیم نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن