نخست وزیر عراق: گروه های مسلح خارج از چارچوب دولت مطلقا پذیرفته نیست

نخست وزیر عراق گفت که گزینه ای جز حمایت از نیروهای مسلح وجود ندارد و نمی توان وجود گروه های نامشروع و هر سلاحی خارج از چارچوب دولت را پذیرفت.

میدل ایست نیوز: «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق، تأکید کرد که در رأس برنامه های دولت وی حمایت از حقوق همه شهروندان عراق در سایه حاکمیت قانون و امنیت و نظم بود.

نخست وزیر عراق روز دوشنبه (18 نوامبر) در سخنرانی در دانشکده مطالعات نظامی دفاعی تأکید کرد که برنامه دولت روشن و اهداف آن در مبارزه با تروریسم و حصر سلاح به دست دولت و حمایت از نیروهای مسلح و تقویت روابط خارجی با همه کشورهای همسایه براساس اشتراکات و خدمت به امنیت و ثبات و توسعه اقتصادی در کشور بود.

او گفت که یک حکومت وجود دارد که عراق است و ارتش واقعی این کشور همه ملت آن است و گزینه ای جز حمایت از نیروهای مسلح وجود ندارد و نمی توان وجود گروه های نامشروع و هر سلاحی خارج از چارچوب دولت را پذیرفت.

وی با اشاره به تحولات و چالش هایی که در مسیر تأسیس نهاد نظامی در عراق وجود داشت پرداخت و گفت که با حمله داعش و فتوای مرجعیت ملت و ارتش عراق با یکدیگر متحد شدند تا از عراق و مقدمات آن دفاع کنند.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق همچنین به تصمیم تشکیل نیروهای آموزش دیده برای حفظ قانون و مبارزه با اغتشاشات و تعامل با تظاهرات مسالمت جویانه و نیز اقدامات برای تعدیل قانون انتخابات و تعدیل قانون اساسی نیز پرداخت.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
خبرگزاری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا