«عادل عبدالمهدی»:تظاهرات عوامل خلل در نظام سیاسی را روشن کرد/در پاسخگویی به مطالبات معترضان و انجام اصلاحات مصمم هستیم

نخست وزیر عراق در دیدار با هیاتی از شیوخ عشایر مناطق مرکزی و جنوبی عراق که با حضور «یاسین الیاسری»، وزیر کشور برگزار شد، تاکید کرد مصمم به پاسخگویی به مطالبات مشروع معترضان و انجام اصلاحات هستیم.

میدل ایست نیوز: «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق در دیدار با هیاتی از شیوخ عشایر مناطق مرکزی و جنوبی عراق که با حضور «یاسین الیاسری»، وزیر کشور برگزار شد، تاکید کرد مصمم به پاسخگویی به مطالبات مشروع معترضان و انجام اصلاحات هستیم.

عبدالمهدی در دیدار با شیوخ عشایر درخصوص وضعیت کنونی عراق، اقدامات اصلاحی، راه‌حل‌های مطرح شده و راهکارهای تقویت امنیت و ثبات و پاسخگویی به خواسته‌های مشروع تظاهرات‌کنندگان و همه شهروندان گفت‌وگو کرد.

شیوخ عشایر در این دیدار درباره وضعیت استان‌های خود در زمینه امنیتی، خدمات‌رسانی معیشتی صحبت کرده و به بیان دیدگاه‌ها، مطالبات و پیشنهادهای خود در رابطه با مبارزه با فساد، راه‌اندازی کارخانه‌های متوقف شده، اشتغال‌زایی، پرداخت غرامت، کارت‌های حمایتی خواروبار و لزوم انجام اصلاحات در قانون اساسی و اعمال حاکمیت دولت در راستای صیانت از منابع، اموال دولتی و خصوصی، بنادر و گذرگاه‌های مرزی پرداختند.

نخست وزیر عراق هم در مقابل تاکید کرد همه مطالبات مشروع معترضان با همکاری کامل همگان و مسئولیت‌پذیری مشترک در راستای منافع کشور قابل اجراست.

وی افزود: «دولت در نخستین سال خود با مشکلات، چالش‌ها و انباشتِ معضلات رو به رو شده و بربسیاری از آنها فائق آمد، ما مصمم به خدمت به کشور، مبارزه با فساد و فقر و تحقق اصلاحات مطلوب هستیم.»

نخست وزیر عراق در پایان درباره تظاهرات گفت: «تظاهرات حق مشروع مردم است و قانون اساسی به آزادی بیان احترام می گذارد، تظاهرات اخیر، عوامل خلل و کاستی در نظام سیاسی را روشن کرد که باید برای رفع آن تلاش کرد همچنین باید بستری مناسب و امن برای جذب شرکت‌ها فراهم کنیم و در راستای کاهش وابستگی به نفت و افزایش منابع درآمدی و ایجاد فرصت‌های شغلی تلاش کنیم.»

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا