«عادل عبدالمهدی» رسما استعفانامه خود را تقدیم پارلمان عراق کرد

یک منبعی پارلمانی از تحویل استعفانامه «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق به پارلمان خبر داد.

میدل ایست نیوز: یک منبعی پارلمانی از تحویل استعفانامه «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق به پارلمان خبر داد.

منبع مذکور در گفت‌وگو با شبکه السومریه نیوز تصریح کرد: «عادل عبدالمهدی استعفانامه‌ خود از منصب نخست‌وزیری را رسما به ریاست پارلمان تحویل داد.»

«عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر مستعفی عراق، متن استعفانامه‌ خود را که به ریاست پارلمان تحویل داده است، منتشر کرد.

وی در این نامه از پارلمان عراق خواسته است در سریع‌ترین زمان ممکن جایگزینی مناسب برای وی بیابند چرا که کشور با توجه به شرایط کنونی‌اش، دولت پیش‌بُرد امور را تاب نمی آورد.

در متن استعفانامه نخست وزیر عراق که خطاب به رئیس پارلمان این کشور نوشته شده، آمده است:

در پاسخ به خطبه‌های مرجعیت عالی دینی و با توجه به شرایط دشواری که کشور شاهد آن است و نیز برای فراهم‌سازی شرایط بهتر به منظور آرام‌سازی اوضاع و فرصت‌دهی به پارلمان محترم برای بررسی گزینه‌های جدید، از پارلمان می خواهم با استعفای من از نخست وزیری که به معنای استعفای همه دولت است، موافقت کند. بدون شک پارلمان با تمام نمایندگان و فراکسیون‌های موجود در آن برای یافتن جایگزینی مناسب در سریع‌ترین زمان ممکن اهتمام خواهند ورزید چرا که کشور با توجه به شرایط کنونی‌اش دولت پیش‌بُرد امور را تاب نمی آورد ، از این رو از پارلمان خواهشمندم اقدامات مربوط به دادن رای اعتماد به نخست وزیر و دولت جدید را تکمیل کنند تا براساس سازوکار قانونی معمول، مسئولیت‌ امور را برعهده بگیرند.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق روز جمعه در پی بیانیه مرجعیت عالی دینی، اعلام کرد استعفای خود را به زودی تحویل پارلمان خواهد داد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن