سران اقلیم کردستان با سه فروند هوایپمای حامل تسلیحات به اربیل بازگشتند

برخی منابع آگاه اعلام کردند در پی سفر روز یکشنبه «نچیروان بارزانی» و «مسرور بارزانی»به ابوظبی، سه هواپیمای حامل تسلیحات وارد اقلیم کردستان شدند.

میدل ایست نیوز: برخی منابع آگاه اعلام کردند در پی سفر روز یکشنبه«نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان و «مسرور بارزانی»، نخست وزیر اقلیم به ابوظبی، سه هواپیمای حامل تسلیحات وارد اقلیم کردستان شدند.

به گزارش شبکه المیادین، تسلیحاتی ارسال شده توسط سه هواپیمای یادشده به اقلیم کردستان عراق، نشان از ورود امارات به پرونده کُردها دارد اما هنوز معلوم نیست، اقلیم کردستان، این تسلیحات را مورد استفاده قرار خواهد داد یا تسلیحات مذکور در اختیار نیروهای دموکراتیک سوریه موسوم به قسد قرار خواهد گرفت.

در همین ارتباط، منابع مذکور با اشاره به پشت پرده ارسال این میزان از تسلیحات به اقلیم کردستان، این سوال را مطرح می کنند که اگر این تسلیحات به اربیل تعلق دارد، چرا بدون اطلاع بغداد ارسال می شود یا اینکه وضعیت در حال آماده‌سازی برای مرحله تقابل و درگیری‌هاست؟

نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق روز گذشته از «احمد الزاهری»، سرکنسول امارات در اربیل استقبال کرده و با وی درباره تازه‌ترین تحولات سیاسی و وضعیت عراق و منطقه گفت‌وگو کرده بود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن