واکنش الحوثی‌ها به سخنان «عادل الجبیر» درباره نقش‌آفرینی این گروه در آینده یمن

اظهارات «عادل الجبیر»، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان درخصوص نقش گروه انصارلله در آینده یمن، خشم رهبران این گروه یمنی را برانگیخته است.

میدل ایست نیوز: اظهارات «عادل الجبیر»، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان، خشم رهبران گروه انصار الله یمن (الحوثی‌ها) را برانگیخت.

الجبیر روز جمعه در سخنانی عنوان کرده بود همه مردم یمن از جمله الحوثی‌ها در آینده یمن نقش دارند و امکان دستیابی به راه‌حل بحران یمن وجود دارد، بحرانی که بیش از 4 سال است که ادامه پیدا کرده است.

رهبران انصارالله با تحریک‌آمیز خواندن این سخنان، اعلام کردند این تنها مردم یمن هستند که درباره آینده این کشور تصمیم‌گیری می کنند.

در همین رابطه، «عبدالملک العجری»، عضو دفتر سیاسی انصار الله با انتشار توئیتی اعلام کرد: «این تحریک‌آمیز است که طرف‌های خارجی درباره نقش انصارالله در آینده یمن سخن بگویند، گویی که این امر، هدیه‌ای است که آنها به ما می بخشند.»

العجری که عضو تیم مذاکره‌کننده انصارالله است، افزود: «این سخنان، توهینی است که ما هرگز آن را قبول نخواهیم کرد، آنها باید بفهمند که تنها یمنی‌ها هستند که حق تعیین سرنوشت و آینده کشور را دارند.»

«علی القحوم»، از دیگر رهبران ارشد انصارالله یمن هم در واکنش به سخنان الجبیر گفت: «پیش از آنکه الجبیر، اقداماتی که یمنی‌ها باید انجام دهند را مشخص کند، وی باید به وضعیت حکومت کشورش و وابستگی آن به امریکایی‌ها و صهیونیست‌ها نگاه کند که مسئولیت تامین امنیت این کشور را برعهده دارند.»

وی افزود: «یمن با رهبران و مردم این کشور هیچگاه تسلط و وصایت هیچ گروهی را نخواهد پذیرفت.»
«ضیف الله الشامی»، وزیر اطلاع‌رسانی دولت انصارالله یمن هم اظهار داشت: «الجبیر تلاش می کند که بگوید هنوز عربستان است که بر آینده یمن تسلط دارد.»

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان پیشتر در کنفرانس صلح مدیترانه در رم ایتالیا گفته بود الحوثی‌ها همانند دیگر گروه‌های یمنی، در آینده این کشور نقش ایفا خواهند کرد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
القدس العربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا