عصائب اهل الحق: اقدامات علیه رئیس جمهور موضع شخصی نماینده ماست

یک منبع در عصائب اهل الحق تأکید کرد که تلاش عواد برای برکناری رئیس جمهور بیانگر مواضع عصائب نیست و از وی خواسته شده که «موضع شخصی خود را اصلاح کند».

میدل ایست نیوز: یک منبع از فراکسیون صادقون، وابسته به عصائب اهل الحق، تأکید کرد که اظهارات و اقدامات «عدی عواد» علیه رئیس جمهور عراق مواضع عصائب اهل الحق نیست.

این منبع که نخواسته نامش فاش شود به «ناس نیوز» گفت که تلاش عواد برای برکناری رئیس جمهور بیانگر مواضع عصائب نیست و از وی خواسته شده که «موضع شخصی خود را اصلاح کند».

پیش از این کانال تلگرامی «السیاسه نیوز» هم به نقل از منابعی در عصائب خبر داده بود که این گروه با تلاش های عدی عواد موافق نیست و اقدام عواد مواضع عصائب را بازتاب نمی دهد.

پیش از این «عدی عواد»، عضو فراکسیون صادقون، وابسته به عصائب اهل الحق (به ریاست «قیس الخزعلی»)، از جمع آوری امضا برای عزل رئیس جمهور عراق خبر داده بود.

عواد با ارسال نامه ای به رئیس دادگاه فدرال عراق با اشاره به ماده 67 قانون اساسی عراق درباره وظایف رئیس جمهور تأکید کرده که «برهم صالح» به مواد 76 و 81 قانون اساسی که به موجب آن موظف به معرفی نامزد بزرگ ترین فراکسیون مجلس برای نخست وزیری بوده عمل نکرده است و در نتیجه به علت نقض قانون اساسی باید از سمت خود برکنار شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ناس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا