دیدار نخست وزیر ژاپن با ولیعهد ابوظبی

ولیعهد ابوظبی در دیدار  با «آبه شینزو» به بررسی روابط دوجانبه و راه‌های حمایت و تقویت آن در تمامی زمینه‌ها از جمله اوضاع منطقه و خلیج پرداخت.

میدل ایست نیوز: «محمد بن زاید»، ولیعهد ابوظبی در دیدار  با «آبه شینزو» به بررسی روابط دوجانبه و راه‌های حمایت و تقویت آن در تمامی زمینه‌ها از جمله اوضاع منطقه و خلیج پرداخت.

محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی، در دیدار با آبه تاکید کرد: روابط بین امارات و ژاپن ریشه‌دار، عمیق و شاهد جهش‌هایی مهم و ویژه در زمینه‌های تجاری، انرژی، سرمایه‌گذاری، تکنولوژی، هوافضا، آموزش و غیره در دوره‌های گذشته بوده است.

ولیعهد ابوظبی در این دیدار تصریح کرد: روابط بین امارات و ژاپن اهمیت ویژه‌ای دارد چراکه هر دو نمونه توسعه برجسته در سطح منطقه‌ای و جهانی هستند و در سیستم ارزش‌های متمدنانه که در جهت سازش، همزیستی، گفت‌وگو، ریشه‌کن کردن تروریست، افراط‌گرایی و نژادپرستی و انزجار توافق نظر دارند.

محمد بن زاید در ادامه گفت: اوضاع بسیار حساس و پیچیده‌ای را در منطقه خلیج و خاورمیانه شاهد هستیم که نیازمند درایت در تعامل با این اوضاع حساس است تا امنیت و ثبات منطقه که برای امنیت و صلح جهانی بسیار اهمیت استراتژیک دارد، حفظ کنیم.

وی افزود که مداخله برخی قدرت‌های منطقه‌ای در امور داخلی کشورهای عربی یکی از مهمترین و خطرناک‌ترین دلایل تنش، درگیری و بی‌ثباتی در منطقه است.

ولیعهد ابوظبی موضع امارات را حمایت از صلح و ثبات منطقه و تضمین صادرات نفت از خلیج به ژاپن، جهان و نیز حفظ امنیت گذرگاه‌های دریایی بین‌المللی دانست.

وی در ادامه ابراز عقیده کرد که پیوستن امارات به ائتلاف بین‌المللی امنیت و حمایت از دریانوردی و تضمین امنیت گذرگاه‌های دریایی نشانگر توجه این کشور به مشارکت در هرگونه تلاش بین‌المللی و منطقه‌ای جهت خنثی کردن خطرهایی است که دریانوردی بین‌المللی و عرضه جهانی نفت را تهدید می‌کنند.

محمد بن زاید در پایان ضمن استقبال از موضع ویژه ژاپن برای اعزام نیروهای دفاع از خود به خاورمیانه با هدف تامین امنیت کشتی‌ها و عرضه نفت تاکید کرد: این رویکرد همسو با موضع امارات در جهت آزادی و امنیت دریانوردی در منطقه و مطابق با سیاست امارات در جهت تقویت حصول امنیت و ثبات در منطقه است.

نخست وزیر ژاپن نیز بر اهتمام کشورش به گسترش روابط با امارات تأکید کرد و امارات را الگوی توسعه ای و تمدنی ویژه ای در منطقه و جهان خواند.

او ضمن ابراز نگرانی از تحولات منطقه تأکید کرد که توکیو به تلاش های دیپلماتیک خود برای کاهش تنش ها در منطقه ادامه می دهد و نیروهایی را برای تضمین امنیت کشتیرانی به منطقه اعزام خواهد کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن