عبدالمهدی در دیدار با وزیر خارجه قطر: حمایت از حاکمیت ارضی حق عراق است

عادل عبدالمهدی در بغداد با وزیر امور خارجه قطر دیدار کرد.

میدل ایست نیوز: «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر مستعفی عراق امروز چهارشنبه با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر دیدار کرد.

در این دیدار دو طرف به تبادل نظر درباره روابط دو جانبه و تحولات اخیر منطقه در پی تنش میان آمریکا و ایران و تلاش ها برای تحقق آرامش منطقه و لزوم دوری همه کشورهای منطقه از پیامد ها بحران منطقه و خطرات ذدرگیری نظامی پرداختند.

در بیانیه دفتر نخست وزیری آمده است که :رئیس دستگاه دیپلماسی قطر با رساندن سلام «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر و تاکید وی بر حمایت از امنیت و ثبات و وحدت ملت عراق پیام امیر قطر مبنی بر تشکر بابت سیاست دولت عراق در اجرای روابط متعادل در سطح کشورهای عربی منطقه ای و بین المللی وتلاش های این کشور برای آرامش وضع کنونی منطقه و تاکید بر اهمیت ادامه مشورت و همکاری میان دو کشور و تقویت روابط برادرانه و تلاش های مشترک را به دولت عراق ابلاغ کرد.

از سوی دیگر عبدالمهدی با تاکید اهمیت تقویت روابط میان دو کشور،به موضع عراق مبنی بر لزوم تحقق آرامش و پایان تنش و اجتناب از درگیری و مقابله نظامی اشاره کرد.

وی هم چنین بر حق عراق در حفظ امنیت و حاکمیت ملی و عدم دخالت سایر کشورها در امور داخلی این کشور تاکید کرد و گفت که عراق نباید به میدانی برای تسویه حساب ها تبدیل شود و باید با همه کشورهای دوست و همسایه روابط خوبی داشته باشد.

وی مجددا بر لزوم متمرکز کردن تلاش ها برای مبارزه با داعش و رهایی از بقایای این گروه تروریستی و حفاظت از منافع همه ملت ها و کشورهای منطقه تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا