عراق به تلاش های قطر برای کاهش تنش در منطقه امیدوار است/ امیر قطر به عراق می رود

هدف از دیدارهای وزیر خارجه قطر مشورت برای کاهش تنش در منطقه و همکاری برای یافتن بهترین راه کاهش تنش کنونی است.

میدل ایست نیوز: یک مقام بلندپایه عراقی در بغداد خبر داد که این کشور به تلاش های قطر برای کاهش تنش در منطقه و جلوگیری از کشیده شدن اوضاع به درگیری های مستقیم بسیار امیدوار است.

پیش از این «محمدعلی الحکیم»، وزیر امور خارجه عراق، با انتشار توئیتی خبر داد که بغداد به زودی میزبان «محمد بن عبدالرحمان آل ثانی»، وزیر خارجه قطر، خواهد بود.

او گفت که هدف از دیدارهای وزیر خارجه قطر مشورت برای کاهش تنش در منطقه و همکاری برای یافتن بهترین راه کاهش تنش کنونی است.

یک مقام بلندپایه عراقی تأکید کرد که وزیر خارجه قطر که امروز (چهارشنبه 15 ژانویه) وارد بغداد می شود قرار است راه های کنترل اوضاع و کاهش تنش های موجود در منطقه را بررسی کند.

او گفت که عراق اهتمام بسیاری به تلاش های کنونی قطر دارد چون در نهایت این تلاش ها به تقویت ثبات در عراق می انجامد، زیرا عراق قربانی اصلی هرگونه درگیری میان ایران و امریکا خواهد بود.

«عامر الفائز»، عضو کمیسیون روابط خارجی مجلس عراق، گفت که این سفر برای عراق اهمیت بسیار دارد چون قطر اخیرا تلاش های گسترده ای را برای کاهش تنش های ناشی از ترور فرمانده نیروی قدس سپاه آغاز کرده است.

وی افزود که قطر روابط دوستانه ای با ایران و امریکا دارد و امیر قطر نیز چند روز پیش در همین راستا به تهران رفت و تأکید کرد که عراق از تلاش های امیر قطر حمایت می کند.

قرار است وزیر خارجه قطر در سفر به بغداد با رئیس جمهور و نخست وزیر مستعفی و رئیس مجلس و وزیر خارجه عراق دیدار کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا