نماینده ائتلاف دولت قانون:انتخاب محمد توفیق علاوی با تصمیم عراقی و با موافقت ایران و آمریکا انجام شد

«سعد المطلبی»، از سران ائتلاف «دولة القانون» به ریاست «نوری الماکی»، نخست وزیر اسبق عراق امروز (2 فوریه) از عدم ایفای نقش ایران و آمریکا در انتخاب محمد توفیق علاوی به عنوان نخست وزیر عراق خبر داد.

میدل ایست نیوز:  «سعد المطلبی»، از سران ائتلاف «دولة القانون» به ریاست «نوری الماکی»، نخست وزیر اسبق عراق امروز (2 فوریه) از عدم ایفای نقش ایران و آمریکا در انتخاب محمد توفیق علاوی به عنوان نخست وزیر عراق خبر داد.

المطلبی در مصاحبه ای با پایگاه خبری «بغداد الیوم»، گفت: «انتخاب محمد توفیق علاوی به عنوان نخست وزیر جدید عراق با تصمیم عراقی و با موافقت ایران و آمریکا انجام شد اما این دو کشور هیچ دخالتی در این انتخاب نداشتند.»

وی در ادامه  افزود: «تصمیم انتخاب محمد توفیق علاوی به عنوان نخست وزیر جدید عراق با توافق «هادی العامری»، رهبر ائتلاف الفتح و «مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر انجام شد و از این جهت می توان گفت که این انتخاب به نفع ایران و آمریکا است.»

«برهم صالح»، رئیس جمهور عراق دیروز شنبه (1 فوریه) محمد توفیق علاوی را به عنوان جانشین عادل عبدالمهدی به تشکیل دولت موقت مامور کرد.

در این راستا علاوی متعهد شد در صورت عدم اجرای خواسته های ملت عراق از منصب نخست وزیری کنار بکشد.

وی در سخنرانی خود با ملت عراق که دیشب منتشر شد گفت: «اگر نتوانستم خواسته های ملت عراق را اجرا کنم از منصب نخست وزیری کنار خواهم کشید و این وعده من به مردم عراق است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هشت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن