بازداشت سه ایرانی عضو «جنبش آزادیبخش الاحواز» به اتهام جاسوسی برای عربستان در دانمارک

این افراد اطلاعات مربوط به افراد و شرکت‌های دانمارکی را برای سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی جمع‌آوری می‌کردند.

میدل ایست نیوز: سرویس‌ اطلاعات و امنیت دانمارک روز دوشنبه (سوم فوریه) خبر از بازداشت سه عضو «جنبش عربی آزادیبخش الاحواز» به اتهام جاسوسی برای عربستان سعودی داد.

«بوش آندرس»، رئیس سرویس اطلاعات و امنیت دانمارک درباره این سه گفته است که آنها در فاصله سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ در داخل خاک دانمارک برای سرویس اطلاعاتی عربستان جاسوسی می‌کردند.

مقام‌های امنیتی دانمارک به خبرگزاری‌ها گفته‌اند که این افراد اطلاعات مربوط به افراد و شرکت‌های دانمارکی را برای سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی جمع‌آوری می‌کردند.

خبرگزاری آلمان از بیانیه‌ای که بورش آندرسن منتشر کرده خبر داده است که در آن آمده: «افراد بازداشت شده علاوه بر کارهای دیگر، درباره افراد ساکن دانمارک و خارج از این کشور و شرکت‌ها اطلاعات جمع‌آوری کرده و به سرویس اطلاعاتی عربستان منتقل می‌کردند.»

گروه «جنبش عربی آزادیبخش الاحواز» فعالیت‌های خود را ۱۴ سال پیش شروع کرد. در برنامه این گروه، آزادسازی اهواز و تلاش برای به رسمیت شناخته شدن «حق حاکمیت و استقلال ملت عرب احواز» و همچنین تاسیس «دولت عربی الاحواز» به عنوان بخشی از اهداف «جنبش عربی آزادیبخش الاحواز» آمده است.

ایران این گروه را تروریست می داند و اعضای آن را تحت تعقیب قرار داده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
DW

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا