کریم علیوی: در صورت خروج نیروهای آمریکایی از عراق، 3 کشور متعهد شدند تا اسلحه عراق را تامین کنند

«کریم علیوی»، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق ضمن تاکید بر اینکه خروج نیروهای آمریکایی از عراق هیچ شکاف امنیتی ایجاد نخواهد کرد، اعلام کرد که 3 کشور متعهد شدند که در صورت خروج آمریکا از عراق، به این کشور اسلحه بدهند.

میدل ایست نیوز: «کریم علیوی»، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق امروز (دوشنبه) ضمن تاکید بر اینکه خروج نیروهای آمریکایی از عراق هیچ شکاف امنیتی ایجاد نخواهد کرد، اعلام کرد که 3 کشور متعهد شدند که در صورت خروج آمریکا از عراق، به این کشور اسلحه بدهند.

علیوی در مصاحبه ای با پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت: «خروج نیروهای آمریکایی از عراق هیچ اثر منفی امنیتی در این کشور نخواهد داشت و ترس برخی اشخاص در این زمینه بی معنا است چرا که عراق ساختار امنیتی قوی شامل ارتش، پلیس، حشد الشعبی و نیروهای کمکی دارد.»

وی در ادامه سخنانش افزود: «عراق فقط به منابع اسلحه آمریکا تکیه ندارد بلکه کشورهای دیگری از جمله روسیه، چین و کره جنوبی متعهد شده اند که اسلحه عراق را تامین کنند.»

پیشتر «علی الغانمی»، یک عضو دیگر کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان، یکشنبه (9 فوریه) اعلام کرده بود که خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه های عراقی آغاز شده است.

وی با اشاره به آغاز خروج نیروهای آمریکایی از عراق گفته بود که آمریکا در حال حاضر نیروهایش را از 15 پایگاه نظامی خارج کرده است.

الغانمی تصریح کرد که نیروهای آمریکایی در حال حاضر فقط در دو پایگاه در اربیل و الانبار (عین الاسد) حضور دارند و اصرار دارند که در این دو پایگاه بمانند اما فشار مردم و پارلمان آنها را مجبور خواهد کرد که از این دو پایگاه نیز خارج شوند.

گفتنی است که پارلمان عراق در پی ترور سردار سلیمانی و ابو مهدی المهندس توسط آمریکا مصوبه ای را در غیاب اکثر نمایندگان کرد و سنی پارلمان تصویب کرد مبنی بر اینکه نیروهای آمریکایی باید خاک این کشور را ترک کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا