شماری از معترضان مجددا خیابان‎های منتهی به میدان التحریر را بستند+فیلم و تصاویر

پس از هماهنگی فرماندهی عملیات بغداد با تظاهرات‌کنندگان برای انحصار تظاهرات در میدان التحریر و بازگشایی خیابان‌ها، شماری از معترضان دوباره خیابان‎های منتهی به میدان التحریر را بستند.

میدل ایست نیوز: پس از آنکه فرماندهی عملیات بغداد امروز چهارشنبه از آغاز فعالیت‌ها برای بازگشایی میدان الخلانی و الوثبه و پل السنک خبر داد و اقدامات لازم را برای پاکسازی اماکن مذکور و رفع موانع موجود به منصه اجرا در آورد و برای مدتی رفت‌وآمد از روی پل السنک جریان یافت، گروهی از معترضان با آتش زدن لاستیک خودروها، مجددا راه‌های منتهی به این پل و میدان التحریر را مسدود کردند.

در همین رابطه، فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد پس از آنکه با هماهنگی تظاهرات‌کنندگان، میدان التحریر به عنوان مکان برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز مشخص شد، این ارگان اقدامات لازم را در حق کسانی که بخواهند راه‌ها را ببندند و یا در خیابان‌ها لاستیک خودروها را آتش بزنند، اتخاذ خواهد کرد.

در شهر ذی قار هم پس از آنکه افراد مسلح ناشناس دست به ترور «علی معارج»، در نزدیکی دادگاه استیناف زدند، تظاهرات‌کنندگان شماری از مسیرها از جمله تقاطع البهو را مسدود کردند.

معارج که وکیل دادگاه است، به صورت فعال در زمینه دفاع از تظاهرات‌کنندگان بازداشت شده فعالیت داشته است.

تصاویر زیر مربوط به اقدامات عوامل اجرایی برای بازگشایی پل السنک و رفت‌وآمد خودروها بر روی آن است:

فیلم زیر مربوط به بسته شدن مسیر منتهی به پل السنک از سوی معترضان است:

 

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیومناس نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن