استولتنبرگ:دولت عراق با تداوم ماموریت آموزشی ناتو در این کشور موافقت کرده است/احتمال اعزام نیروهای بیشتر وجود دارد

« ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو اعلام کرد دولت عراق با انجام برخی از ماموریت‌های ناتو در زمینه آموزش نیروهای عراقی موافقت کرده است.

میدل ایست نیوز: « ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو اعلام کرد دولت عراق با انجام برخی از ماموریت‌های ناتو در زمینه آموزش نیروهای عراقی موافقت کرده است.

استولتنبرگ در کنفرانسی مطبوعاتی تصریح کرد: «دولت عراق تاکید کرده است که تمایل دارد ناتو به ماموریت خود در زمینه آموزش و شکل‌دهی به نیروهای عراقی ادامه دهد.»

دبیرکل ناتو در پایان اظهار داشت: «شمار نیروهای ناتو که به عراق اعزام خواهند شد و نیز جزئیات فعالیت آموزشی این نیروها در نشست روز جمعه مونیخ در حاشیه نشست امنیتی مورد رایزنی قرار خواهد گرفت.»

در همین رابطه، «مارک اسپر»، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا از توافق پنتاگون با سازمان ناتو برای انجام عملیات‌ در عراق خبر داد.

اسپر در کنفرانس مطبوعاتی که در بروکسل ترتیب داده شده بود، گفت: «با ناتو بر سر توسعه عملیات در عراق به توافق رسیدیم.»

ناتو که مسئولیت آموزش و ارائه کمک‌های مستشاری به عراق با هدف توانمندسازی نیروهای عراقی را برعهده دارد، پس از ترور «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس ایران و «ابومهدی المهندس»، نائب رئیس الحشد الشعبی به دلیل بیم از شرایط به وجود آمده، فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق در آورده بود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
از طريق
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن