«سید حسن نصرالله»: مقاومت تنها راه ملت‌های منطقه برای مقابله با تجاوزات امریکا است

دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم چهلمین روز شهادت شهدای مقاومت اعلام کرد که تنها راه ملت های منطقه برای مقابله با تجاوزات امریکا، مقاومت است.

میدل ایست نیوز: «سید حسن نصرالله»، دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسم گرامیداشت شهدای مقاومت و چهلمین روز شهادت سردار »قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و «ابومهدی المهندس»، نائب‌رئیس الحشد الشعبی و دیگر همرزمان این دو شهید، ضمن تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: «ایران علیرغم همه جنگ‌های نظامی، امنیتی، اقتصادی و رسانه‌ای و روانی و تحریم به یاری خداوند و حضور ملت مومن آن در همه میادین، مقاومت و پایداری کرد و این از تشییع تاریخی دو شهید و در راهپیمایی سالروزی پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن ماه هویدا شد و این پیامی بسیاری قوی به دوست و دشمن است.»

به گزارش شبکه المنار، نصرالله ادامه داد: «به مردم بحرین نهمین سالروز شروع انقلاب به رهبری علماء که در راس آنها شیخ عیسی قاسم قرار دارد را تبریک می‌گوییم. این ملت مظلوم برای مطالبه حقوق عادی خود به پا خاست و در راه آن جانفشانی زیادی از شهیدان و زخمی شدگان و زندانیان و بازداشت شدگان داشت و تا به امروز در حال مبارزه است و حاکمان بحرین این کشور را به پایگاهی برای عادی سازی روابط و توطئه علیه آرمان فلسطین تبدیل کرده‌اند.»

نصرالله اعلام کرد: «در آغاز مقاومت خون شهید راغب حرب، ما را وارد مرحله جدید و متفاوتی کرد و این با شهادت شیخ عباس الموسوی و حاج عماد ادامه یافت و امروز شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس مقاومت را در کل منطقه وارد کرده است و محور مقاومت و جمهوری اسلامی در مرحله جدید و حساس و بسیار سرنوشت سازی قرار دارد. محور مقاومت امروز در برابر چالش جدید با توجه به تحول بزرگ در منطقه ما قرار دارد و خواست ترامپ طی هفته‌های گذشته و علاوه بر آن جنایات بزرگی که مرتکب شده است که جنایت اول ترور حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در بغداد و در عملیات تروریستی آشکار و جنایت دوم با رونمایی معامله قرن از سوی ترامپ است.»

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: «جنایت نخست در خدمت جنایت دوم است و در خدمت طرح‌های چپاولگرانه اسرائیلی در کشور ما است. معامله قرن تنها یک معامله نیست بلکه طرح ترامپ برای نابودی آرمان فلسطین است و طرحی اسرائیلی برای پایان دادن به آرمان فلسطین از سوی ترامپ است زیرا این همان است که اسرائیلی‌ها در طی روند مذاکرات طرح می‌کردند. موفقیت طرح به مواضعی که اتخاذ می‌شود و ثبات در مواضع بستگی دارد. آمریکا قدرت شکست ناپذیر نیست و شکست آن هنگامی که ملت‌ها تصمیم به مخالفت و مقاومت گرفتند، ثابت شده است.»

وی افزود: «مهم‌تر از طرح ترامپ موضع خود فلسطینی هاست و ملت فلسطین با اجماع موضع کوبنده و در مخالفت با آن را بیان داشتند و این قابل انتظار بود و این سنگ بنا در مقابله با طرح ترامپ است. نشست وزیران خارجه کشورهای عربی در قاهره و روسای پارلمان‌های عربی و نشست سازمان همکاری اسلامی و نشست پارلمانیون برای قدس و موضع روسیه و چین و اتحادیه اروپا و حتی مواضع نمایندگان دموکرات در هیچکدام موضعی از حمایت از طرح ترامپ ندیدیم و فقط ترامپ و نتانیاهو موافق این طرح هستند.»

نصرالله گفت: «باید از اجماع لبنانی در مخالفت با معامله قرن سخن گفت از نهادهای رسمی گرفته تا گروه‌ها و احزاب سیاسی و موضع مردم. این بدان سبب است که لبنانی‌ها مخاطرات این طرح را برای منطقه و لبنان می‌دانند. طرح از لبنان می‌خواهد که مزارع شبعا، تپه‌های کفرشوبا و بخش لبنانی از روستای الغجر را به رژیم صهیونیستی بدهد و نیز آوارگان فلسطینی را اسکان بدهد و نیز این طرح بر موضوع ترسیم مرزهای زمینی و دریایی با فلسطین اشغالی و تاثیر آن بر ثروت نفت تاثیر دارد. درباره بحث اسکان آنچه اطمینان بخش است اجماع لبنانی‌ها و فلسطینی‌ها و قانون اساسی لبنان است. اما اگر در لبنان بحث از نگرانی و بیم است باید مورد احترام قرار گیرد. درست است که مواضع امروز اینچنینی است اما چه تضمینی است که در آینده هم این مواضع اینگونه بماند به ویژه که اگر تحولات در مواضع جهان عرب و کشورهای حوزه خلیج فارس رخ دهد و اینکه برخی از قبول کمک مالی به سبب اوضاع اقتصادی و مالی سخن بگویند و از همین رو نباید از برخی لبنانی‌ها خشمگین شویم زیرا جای ترس و نگرانی چه در زمینه اسکان چه مزارع شبعا و تپه‌ها کفرشوبا و یا ثروت نفتی وجود دارد.»

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه خاطرنشان کرد: «موضع عربی ممتاز بود اما برخی آنرا قابل بررسی می دانند و اینکه سازش و تسلیم شدن شروع شود و بیم از موضع عربی وجود دارد به ویژه از ناحیه کشورهای حوزه خلیج فارس و اینکه این موضع دچار تشتت شود. این صحیح است که این طرح مرده به دنیا آمده است اما درست این است که بگوییم طرحی است که دنیا آنرا مورد مخالفت قرار می دهند اما صاحب طرح بر اجرای آن و عملی کردن آن اصرار دارد و با همه ابزار در این راستا حرکت می کند.»

نصرالله گفت: «ملت‌های ما به سوی رویارویی با دولت آمریکا حرکت می کنند که مصداق شیطانی بودن و تروریسم و توحش، تجاوزگری، تکبر و برتری جویی و فساد در روی زمین است. ما در برابر این تجاوزات متعدد و گوناگون آمریکا قرار داریم و اگر ملت های منطقه خواهان این هستند که مانع مصادره حق شوند گزینه ای غیر از مقاومت فراگیر و مردمی در همه ابعاد فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و قضایی ندارند. در این نبرد ما در وهله اول به هوشیاری نیاز داریم. نباید از آمریکا بیم و هراسی داشت و باید به خداوند و توان خود و امت مان اعتماد داشته باشیم و به امید به آینده نیاز داریم و آمریکا و اسرائیل همه چیز نیستند.»

وی بیان کرد: «همه جنگها و کشتارهای اسرائیل مسئولیتش با آمریکا در درجه اول است و داعشی که کشتارهای هولناک در عراق به راه انداخت و سرنوشت عراق را تهدید کرد و دست به اقداماتی در سوریه پس از اینکه بر بیش از ۵۰ درصد از مساحت سوریه مسلط شد؛ آمریکا مسئول جنایات و فجایعی که به دست آن رقم خورد است.»

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: «امریکا برای دیکته کردن طرح‌های خود به هر ابزاری که در دست دارد، روی می آورد و هنگامی که به جنگ نظامی نیاز داشته باشد، جنگ به راه می‌اندازد و هنگامی که جنگ نیابتی نیاز داشته باشد به آن دست می زند و نیز هنگامی که به ترور یا فشار مالی و اقتصادی یا گشودن پرونده قضایی باشد آنرا انجام می دهد و در مقابل ما باید که با همان ابزار با آن مقابله کنیم و ما به مقاومت فراگیر در کل جهان عرب و اسلام نیاز داریم. از همه نخبگان، علما و متفکرین می خواهیم که برنامه و طرح بدهند و وارد مرحله جبهه مقاومت فراگیر در موضوعات قضایی و حقوقی به طور مثال شویم جدای از آنکه دادگاه‌های بین المللی پاسخ می دهند یا نمی دهند ما باید اینکار را انجام دهیم.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
المنار
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن