چند درصد از شهروندان آمریکا موافق یا مخالف خروج نیروهای آمریکایی از عراق و سوریه هستند؟

موسسه امور بین المللی شیکاگو نتایج نظر سنجی از شهروندان آمریکا برای ماندن یا خروج نیروهای آمریکایی از خاک عراق و سوریه را منتشر کرد.

میدل ایست نیوز: موسسه امور بین المللی شیکاگو نتایج نظر سنجی از شهروندان آمریکا برای ماندن یا خروج نیروهای آمریکایی از خاک عراق و سوریه را منتشر کرد.

این نظر سنجی نشان می دهد که 40 در صد از شهروندان آمریکایی خواهان ماندن نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه هستند.

گفتنی است که 60 هزار سرباز آمریکایی در پایگاه های نظامی در خاورمیانه در عراق، کویت، اردنن، سوریه، ترکیه، قطر، بحرین، امارات، عمان و جیبوتی حضور دارند.

این نظر سنجی که در سال 2019 صورت گرفته است نشان می دهد که 43 درصد از آمریکایی ها خواهان ماندن نیروهای این کشور در کشور عراق هستند و درباره حضور نیروهای آمریکایی در سوریه نیز نسبت موافقان آن در نظر سنجی به  44 درصد می رسد.

طبق گزارش منتشر شده بیش از 10 درصد مردم آمریکا خواستار افزایش تعداد نیروهای آمریکایی در این دو کشور هستند از آنجایی که 13 درصد به افزایش نیروهای آمریکایی در عراق و 12 درصد به سوریه رای دادند.

در مقابل نیز بیش از 20 درصد نیز خواهان کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در خاک دو کشور شدند که مشخصا 23 درصد به عراق و 21 درصد به سوریه برای کاهش تعداد نیروهای آمریکایی رای دادند.

اما تقریبا 20 درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی به خروج کامل نیروهای آمریکایی از این دو کشور رای دادند که در این میان 18 درصد به خروج آمریکایی ها از عراق و 20 درصد برای خروج از سوریه رای دادند.

در پی افزایش تنش میان ایران و آمریکا، این کشور 3000 تا 3500 سرباز دیگر خود را به منطقه ارسال کرد، نیروهای آمریکایی به درخواست عراق در پایگاه های نظامی این کشور حضور دارند و پشتیبانی نظامی از عراق را بر عهده دارند، در سوریه نیز نیروهای آمریکایی برای حفاظت از میدان های نفتی این کشور به خصوص در منطقه شرق رود فرات حضور دارند که در حال حاضر تعداد این نیروها به کمتر از 1000 سرباز می رسد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن