در خواست محمد علی الحکیم از همتای دانمارکی خود برای بازگشایی سفارت این کشور در بغداد

«محمد علی الحکیم»، امروز سه شنبه (18 ژانویه)، با «یپه کوفود» همتای دانمارکی خود در چارچوب تقویت روابط دوجانبه میان دو کشور دیدار کرد.

میدل ایست نیوز: «محمد علی الحکیم»، امروز سه شنبه (18 ژانویه)، با «یپه کوفود» همتای دانمارکی خود در چارچوب تقویت روابط دوجانبه میان دو کشور دیدار کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه عراق آمده است: «در این دیدار دو طرف به بررسی آخرین تحولات روابط دوجانبه میان دو کشور، افزایش همکاری ها در سایر زمینه ها به خصوص اقتصادی و تجاری و تشویق سرمایه گذاران دانمارکی برای استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در عراق پرداختند.»

دو طرف هم چنین درباره برخی مسائل منطقه ای دارای اهمیت مشترک، اهمیت ادامه تلاش ها برای ایجاد ثبات، لزوم مبارزه با تروریسم در منطقه و اتخاذ مواضع پشتیبان کشورهای منطقه در سایه اوضاع کنونی، رایزنی کردند.

در پایان نیز الحکیم ضمن تاکید بر اینکه ادامه درگیری ها در خاک عراق یا تبدیل شدن آن به میدان اختلافات را محکوم می کند، از مواضع دانمارک در قبال عراق و مشارکت آن در افزایش توانایی های نیروهای امنیتی عراق و پشتیبانی انسانی قدردانی کرد و از همتای دانمارکی خود خواست تا سفارت دانمارک در بغداد را بازگشایی کند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =

دکمه بازگشت به بالا