علاوی از مجلس خواست که دوشنبه جلسه رای اعتماد به کابینه را تشکیل دهد/عدم رای اعتماد یعنی کسانی حاضر به اصلاحات نیستند

علاوی تاکید کرد که این ترکیب کابینه بر اساس شایستگی و برنامه های قابل اجرا برای رساندن کشور به ساحل امن و خدمت به شهروندان تشکیل شده است.

میدل ایست نیوز: محمد توفیق علاوی، نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه عراق، در سخنانی تلویزیونی تاکید کرد که تظاهرات مردم عراق قواعد سیاسی کشور را تغییر داده و برای اولین بار باعث تشکیل دولتی مستقل بدون مشارکت احزاب سیاسی شده است. .

او تاکید کرد که این ترکیب کابینه بر اساس شایستگی و برنامه های قابل اجرا برای رساندن کشور به ساحل امن و خدمت به شهروندان تشکیل شده و کاملا از آن همه طیف های ملت عراق خواهد بود.

او از مجلس عراق خواست که روز دوشنبه آینده جلسه رای اعتماد به کابینه را برگزار کند و ابراز امیدواری کرد که نمایندگان مجلس تمایل خود به اصلاحات و پذیرش مسئولیت ملی افتاده بر عهده شان را ثابت کنند و به آینده عراق بیاندیشند و منافع فردی و حزبی مانع از آن نشود که تصمیم درست را بگیرند.

او افزود که فرار از مسئولیت اصلاحات واقعی دیگر ممکن نیست و حتی اگر تظاهرات فرو بنشیند بار دیگر در هر زمانی به صورتی دیگر از سر گرفته خواهد شد.

او پیگیری خون های ریخته شده در تظاهرات خط و معرفی عاملان کشتار ملت اجرای عدالت در باره آنان را یکی از اولویت های اصلی دولت خود دانست و گفت این دولت برای بازگرداندن ابهت اقتدار حکومت اجرای انتخابات به دور از تاثیرات پول و سلاح و دخالت خارجی و نیز بهبود شرایط معیشتی ملت عراق و بازگشت آوارگان به خانه هایشان تلاش می کند.

وی خطاب به تظاهرات‌کنندگان عراقی نیز گفت که هر آنچه به دست آمده نتیجه فداکاری های شما بوده و باید به این افتخار بزرگ ببالند و از آنان خواست به تلاش های خود ادامه دهند.

او از آنان خواست که با وجود بحران بی اعتمادی به علت ناکامی های سابق با توکل بر خداوند صفحه تازه‌ای در تاریخ عراق بگشایند تا در کنار هم تاریخی شایسته ملت عراق ق بسازند.

او افزود که اگر دولت رای اعتماد نیاورد ملت باید بدانند که هنوز گروه هایی تلاش می کنند که با عدم اجرای مطالبات مردم مانع سهمیه‌بندی و فساد و فرقه گرایی باعث ادامه بحران در کشور شوند هرچند تأکید کرد که شخصا به عملکرد درست نمایندگان مجلس اعتماد دارد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن