رایزنی «بشار اسد» با هیات لیبیایی درباره راهکارهای مقابله با سیاست‌های ترکیه

«بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه در دیدار با هیات اعزامی دولت لیبی تحت رهبری «خلیفه حفتر» درباره تحولات منطقه‌ای و نبرد دو کشور علیه تروریسم و مداخلات خارجی به ویژه ترکیه رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه در دیدار با هیات اعزامی دولت لیبی تحت رهبری «خلیفه حفتر» درباره تحولات منطقه‌ای و نبرد دو کشور علیه تروریسم و مداخلات خارجی به ویژه ترکیه رایزنی کردند.

هیات لیبیایی که متشکل از «عبدالرحمن الاحیرش»، معاون رئیس دولت موقت و «عبدالهادی الحویج»، وزیر امور خارجه است پیشتر یاداشت تفاهم‌ برای بازگشایی کنسلوگری‌های دو کشور و هماهنگی مواضع در صحنه بین المللی را امضا کردند.

بشار اسد در دیدار با هیات لیبیایی دولت تحت رهبری خلیفه حفتر، ژنرال شورشی لیبی ضمن رایزنی درباره راهکارهای فعال‌سازی همکاری دو جانبه در زمینه‌های مختلف، تاکید کرد: «از سرگیری فعالیت دیپلماتیک میان دو کشور، نخستین گام برای فعال‌سازی مناسبات به منظور مقابله با چالش‌های موجود است.»

طرفین همچنین ضمن اشاره به اینکه اتفاقات و تحولات کنونی در سوریه و لیبی داری منشا واحدی است، براهمیت جنگ علیه تروریسم تاکید کردند و آن را نه تنها نبرد این دو کشور بلکه جنگی برای مشخص‌سازی سرنوشت منطقه قلمداد کردند.

طرف سوری و لیبیایی در پایان بر عزم خود برای مقابله با پروژه‌های برخی کشورها از جمله ترکیه تاکید و عنوان کردند: سیاست های آنکارا بر پایه استفاده از تروریسم برای تحقق منافع سیاسی استوار است و عاملی اساسی در ناامن‌سازی و برهم زدن ثبات همه منطقه به شمار می رود.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
از طريق
سانا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا