الزاملی: به مقامات سیاسی بارز عراق اجازه نخواهیم داد نامزد مورد حمایت خود را نخست وزیر کنند

حاکم الزاملی، از سران جریان صدر از تلاش برخی مقامات سیاسی بارز برای نامزد کردن 5 نفر جهت نخست وزیری دولت آینده عراق خبر داد.

میدل ایست نیوز: «حاکم الزاملی»، از سران جریان صدر و رئیس سابق کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، امروز سه شنبه (3 مارس)، از تلاش برخی مقامات سیاسی بارز برای نامزد کردن 5 نفر برای نخست وزیری دولت آینده عراق خبر داد.

وی در مصاحبه ای اعلام کرد: «فراکسیون های مخالف دولت علاوی، شروع به مذاکرات فشرده ای کرده اند تا بتوانند نامزدی تعیین کنند که منافع و سهم های آنها را تضمین کند.»

الزاملی در ادامه، «نوری المالکی»، رئیس ائتلاف دولت قانون، «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان و برخی شخصیت های دیگر را به رهبری این جریان متهم کرد.

وی در ادامه با اشاره به تلاش این جریان برای تشکیل یک جبهه در پارلمان برای تایید نامزد خود گفت: «در میان شخصیت های مطرح برای نامزد شدن برای نخست وزیری، فالح الفیاض، محمد شیاع السودانی، قصی السهیل و اسعد العیدانی وجود دارد.»

الزاملی در پایان ضمن اشاره به اینکه ضروری است تا شخصیتی ملی و پاکدست برای نخست وزیری انتخاب شود، تاکید کرد که ما نیز گام های جدی ای برای مقابله با این جریان داریم و تلاش خواهیم کرد تا در برابر هر نامزدی که این جریان پیشنهاد بدهد بایستیم.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا