همگامی امارات با عربستان برای افزایش تولید نفت

امارات امروز چهارشنبه از آمادگی خود برای افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید نفت همزمان با کاهش بی سابقه بهای طلای سیاه خبر داد.

میدل ایست نیوز: امارات امروز چهارشنبه از آمادگی خود برای افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید نفت همزمان با کاهش بی سابقه بهای طلای سیاه خبر داد.

در همین رابطه، «سلطان احمد الجابر»، رئیس اجرای شرکت نفتی ابوظبی موسوم به «ادنوک» اعلام کرد: «این شرکت به برنامه‌های خود برای توسعه و افزایش تولیدات خود و نهادینه‌سازی جایگاه این کشور به عنوان تولیدکننده مورد اعتماد نفت ادامه می دهد.»

وی افزود: «همگام با راهبرد امارات در توسعه و افزایش نفت، ادنوک این امکان را دارد که تولید نفت روزانه خود را به بیش از 4 میلیون بشکه از ماه آوریل آتی برساند همچنین ما در حال تلاش برای دستیابی به هدف خود در تولید 5 میلیون بشکه نفت در روز هستیم.»

این اظهارات شرکت نفتی ابوظبی در حالی مطرح می شود که عربستان پیش از این در چارچوب رقابت با روسیه و اعمال فشار به این کشور تصمیم به افزایش تولید خود و رساندن آن به 13 میلیون بشکه گرفت.

این اقدام عربستان در چارچوب منازعه ریاض و مسکو برای تسلط بر بازار نفت انجام می‌شود به ویژه آنکه طرفین در روز جمعه گذشته از دستیابی به توافق کاهش تولید نفت ناکام ماندند.

همچنین بخوانید

وزن‌کشی عربستان و روسیه برای تصاحب بازار انرژی جهان

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا