موارد ابتلا به ویروس کرونا در ترکیه به 5 نفر رسید/ترکیه سفر به 9 کشور را ممنوع کرد

ترکیه، افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و اضافه کردن 9 کشور به فهرست ممنوعیت سفر را اعلام کرد.

میدل ایست نیوز: مقامات ترکیه، امروز شنبه، از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 5 مورد خبر دادند و در اقدامی دیگر 9 کشور جدید را به فهرست ممنوعیت سفر در چارچوب اقدامات برای مبارزه با انتشار بیماری اضافه کردند.

در همین راستا، «فخر الدین کوجا»، وزیر بهداشت  ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی در آنکارا که عصرجمعه برگزار شد، تاکید کرد که 3 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا مربوط به یک خانواده که با 2 مورد ابتلای سابق در ارتباط بودند، تشخیص داده شد تا تعداد کلی ابتلا به این ویروس در ترکیه به 5 نفر برسد.

وی با اشاره به اینکه 2 مورد از موارد ابتلا به ویروس کورنا در ترکیه از مشکلات تنفسی رنج می برند، اعلام کرد که همه شهروندانی که از خارج از کشور باز می گردند، باید به مدت 14 روز در قرنطینه باشند.

فخرالدین کوجا در اقدامی جدید از اضافه کردن 9 کشور به فهرست ممنوعیت سفر خبر داد و در حال حاضر 14 کشور جزء کشورهایی محسوب می شوند که سفر به آنها ممنوع است.

وزیر بهداشت ترکیه همچنین خبر داد که در اقدامی پیشگیرانه، عیادت از بیماران در بیمارستان ها را محدود کرده و عیادت در ساعت های کاری رسمی امکان پذیر نیست.

وی در ادامه به تخصیص قسمت ویژه ای برای استعلام تلفنی درباره ویروس کرونا و پیشگیری از آن اشاره کرد.

«جاهد تورهان»، وزیر حمل و نقل و زیرساخت های ترکیه در همان کنفرانس اعلام کرد که 9 کشور، آلمان، فرانسه، اسپانیا، نروژ، دانمارک، بلژیک، اتریش، سوئد و هلند از ساعت 8 روز شنبه 14 مارس، تا 17 آوریل جزء کشورهایی هستند که سفر به آنها ممنوع است.

پیش از این مقامات ترکیه سفر به 5 کشور چین، ایران، عراق، ایتالیا و کره جنوبی را ممنوع کرده بودند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا