تشدید تدابیر امنیتی در اطراف پایگاه های نظامی ائتلاف بین المللی در عراق/ تلاش «فالح الفیاض» و «قیس الخزعلی» برای کاهش تنش

یک مقام بلندپایه عراقی از تدابیر امنیتی جدید نیروهای عراقی در اطراف پایگاه های نظامی ائتلاف بین المللی ضد تروریسم به رهبری امریکا خبر داد.

میدل ایست نیوز: یک مقام بلندپایه عراقی از تدابیر امنیتی جدید نیروهای عراقی در اطراف پایگاه های نظامی ائتلاف بین المللی ضد تروریسم به رهبری امریکا خبر داد.

پایگاه «العربی الجدید» با انتشار گزارشی درباره آرامش نسبی هفته گذشته در اطراف پایگاه های نظامی ای میزبان نیروهای امریکایی در عراق هستند، به نقل از یک مقام بلندپایه عراقی تأکید کرد که نیروهای عراقی در روزهای اخیر یگان هایی را در اطراف این پایگاه ها و با فاصله ای که مانع از رسیدن راکت کاتیوشا شود مستقر کرده اند.

او گفت که این یگان ها در حداکثر 15 کیلومتری پایگاه ها مستقر شده اند و به فرماندهان آنها اعلام شده که مسئولیت هر حمله ای به پایگاه ها متوجه ایشان است و اگر چنین اتفاقی بیفتد محاکمه نظامی می شوند.

این مقام افزود که این تدابیر باعث آرامش نسبی شده هرچند لزوما به معنای توقف نهایی حملات به این پایگاه ها نیست.

وی همچنین خبر داد که افرادی از سران الحشد الشعبی ازجمله «فالح الفیاض» و «قیس الخزعلی» نقش مهمی در کاهش تنش و حملات به پایگاه های امریکایی داشته اند.

هفته گذشته شاهد شلیک ده ها راکت به پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد بود که در پی آن نیروهای امریکایی انبارهای سلاح نیروهای حزب الله عراق در پنج نقطه این کشور را بمباران کردند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن