سوریه: هیچ پیش‌شرطی برای مشارکت روسیه در روند بازسازی نداریم/امیدواریم امریکا تحریم‌های یکجانبه علیه سوریه را متوقف کند

وزارت امور خارجه سوریه از هر گونه نقش روسیه در بازسازی این کشور در مرحله پساجنگ استقبال و اعلام کرد دمشق هیچ پیش‌شرطی برای مشارکت روسیه در این باره ندارد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه سوریه از هر گونه نقش روسیه در بازسازی این کشور در مرحله پساجنگ استقبال و اعلام کرد دمشق هیچ پیش‌شرطی برای مشارکت روسیه در این باره ندارد.

«فیصل المقداد»، معاون وزیر امور خارجه سوریه ضمن تمجید از نقش روسیه در حمایت از بازسازی سوریه پس از 10 سال جنگ، تاکید کرد: دمشق از مشارکت مسکو در همه زمینه‌های بازسازی اقتصادی سوریه استقبال می کند.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک تصریح کرد: «روسیه می تواند در همه ابعاد به سوریه کمک کند، ما هیچ گونه پیش‌شرطی برای حضور مسکو در فرایند بازسازی سوریه نداریم.»

مسکو پیشتر خواستار برداشته شن تحریم‌های اعمالی امریکا علیه سوریه برای کمک به بازسازی اقتصادی این کشور و فراهم‌سازی بسترهای مناسب برای بازگشت پناهندگان سوری به کشورشان شد.

المقداد با قدردانی از این تلاش‌های روسیه، اظهار داشت: «علیرغم کمک‌های احتمالی شرکای بین‌المللی اما این مردم سوریه هستند که باید آینده خود را در دست داشته باشند و روند حرکت کشور در آینده را انتخاب کنند.»

معاون وزیر امور خارجه سوریه در پایان اظهار امیدواری کرد که نامه 8 کشور خطاب به دبیرکل سازمان مالل منجر به توقف تحریم‌های یکجانبه امریکا علیه دمشق شود به ویژه در شرایطی که جهان با شیوع ویروس کرونا دست به گریبان است.

دولت سوریه پس از سال‌ها جنگ و درگیری، اکنون توانسته بر اغلب مناطق این کشور به استثنای استان ادلب و برخی مناطق اطراف آن تسلط پیدا کند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
اسپوتنیک
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن