نخست وزیر فلسطین: 120 میلیون دلار برای مبارزه با کرونا نیاز داریم

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که هم‌اکنون 106 هزار خانوار از دولت کمک دریافت می‌کنند که بیش از 70هزار تای آنها در نوار غزه هستند.

میدل ایست نیوز: «محمد اشتیه»، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین، تأکید کرد که فلسطین به 120 میلیون دلار برای مبارزه با ویروس کرونا نیاز دارد.

او در مصاحبه‌ای مطبوعاتی ضمن اعلام این موضوع گفت که به‌زودی هواپیمای حامل کمک‌های چین به فلسطین و اردن و لبنان و اسرائیل خواهد رسید که سهم فلسطین از این کمک‌ها 100 هزار کیت آزمایشی و تعدادی دستگاه تنفس مصنوعی خواهد بود.

اشتیه افزود که دستگاه بهداشت فلسطین در حال حاضر می‌تواند روزانه هزار آزمایش تشخیص کووید ـ 19 انجام دهد.

وی همچنین بر تلاش دولتش جهت تأمین نیازهای اقشار محروم و فقیر تأکید کرد و گفت که هم‌اکنون 106 هزار خانوار از دولت کمک دریافت می‌کنند که بیش از 70هزار تای آنها در نوار غزه هستند.

نخست وزیر فلسطین افزود که به علت توقف واردات و صادرات درآمدهای دولت تا 50 درصد کاهش پیدا کرده است و کمک‌های بین‌المللی هم به علت بحران اقتصادی در جهان کاهش پیدا خواهد کرد و برای همین دولت به فکر تدوین لایحه اضطراری برای کاهش هزینه‌هاست.

او از نهادهای بین‌المللی خواست که برنامه‌ای برای تقویت اقتصاد فلسطین ارائه کنند و از حکومت اسرائیل نیز خواست که زندانیان به‌خصوص افراد بیمار و زنان و افراد کهنسال و کودکان را از زندان آزاد کند و از صلیب سرخ و سازمان ملل نیز خواست که در این زمینه همکاری کنند.

دولت فلسطین تاکنون 106 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
رویترز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن