ائتلاف بین المللی، پایگاه «ابوغریب» در شمال بغداد را به نیروهای عراقی تحویل خواهد داد

ائتلاف بین المللی ضد داعش، تصمیم گرفته است طی چند ساعت آینده، از پایگاه «ابو غریب» در شمال بغداد خارج شود.

میدل ایست نیوز: به گزارش پایگاه خبری «روسیا الیوم»، ائتلاف بین المللی ضد داعش، تصمیم گرفته است طی چند ساعت آینده، از پایگاه «ابو غریب» در شمال بغداد خارج شود و آن را به نیروهای عراقی تحویل دهد.

پایگاه ابو غریب، ششمین پایگاه نظامی عراق است که نیروهای ائتلاف بین المللی در دور اخیر از آن خارج می شوند.

پیش از این نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا، از پایگاه های القیارة، الحبانیة، کی وان، و برخی پایگاه های دیگر در استان نینوا خارج شدند.

در ماه گذشته نیز نیروهای عراقی پایگاه مرزی «القائم» در مرز عراق با سوریه را به صورت رسمی پس از خروج نیروهای ائتلاف بین المللی از آن تحویل گرفتند.

ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تاکید کرد خروج از برخی پایگاه‌های نظامی در عراق هیچ ارتباطی به حملات انجام شده یا ویروس کرونا ندارد.

در بیانیه ائتلاف بین‌المللی ضد داعش آمده است، در نتیجه موفقیت‌هایی که نیروهای امنیتی عراق در جنگ علیه داعش به دست آوردند، ائتلاف بین‌المللی دست به بازاستقرار مواضع نیروهای خود در عراق زد، برای این تحرکات از مدت‌ها پیش با دولت عراق برنامه‌ریزی شده بود. این عملیات نقل و انتقال پایگاه‌ها که از پیش برای آن برنامه‌ریزی شده بود، هیچ ارتباطی با حملات اخیر به پایگاه‌ه‌های عراقی میزبان نیروهای ائتلاف بین المللی یا وضعیت کنونی مربوط به شیوع ویروس کرونا در عراق ندارد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
روسیا الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن