جنبش طالبان، ده ها نفر از نیروهای دولت افغانستان را در راستای پایبندی به توافق ایجاد صلح در افغانستان آزاد کرد

جنبش طالبان در افغانستان تعدادی از نیروهای بازداشتی دولت افغانستان را در راستای توافق صلح افغانستان و پس از اقدام افغانستان به آزادسازی 100 زندانی این جنبش، آزاد کرد.

میدل ایست نیوز: جنبش طالبان، آزادی 60 اسیر از نیروهای دولت افغانستان، در راستای اجرای بندهای توافق ایجاد صلح در افغانستان، که در پایان ماه فوریه، میان خود و آمریکا در دوحه به امضا رساند، اعلام کرد.

«محمد سهیل شاهین»، سخنگوی دفتر طالبان در دوحه طی توئیتی از آزادسازی 60 تن از نیروهای بازداشت شده دولت افغانستان طی چند مرحله خبر داد.

شاهین گفت که در هر مرحله 20 اسیر از نیروهای دولت افغانستان در لغمان در شرق کشور و قندهار و کابل آزاد شدند و هزینه جا به جایی و لباس های جدیدی به آنها داده شد.

در همین راستا، «جاوید فیصل»، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان، اعلام کرد که 19 نفر از 60 نفر آزاد شده نظامی، و سایر افراد غیر نظامی هستند.

وی تاکید کرد که طالبان باید به اجرای توافقات صورت گرفته و آزادسازی بازداشتی های نظامی و عدم شکنجه آنها پایبند باشد.

گفتنی است که دولت افغانستان نیز در راستای اجرای اولین بند توافق ایجاد صلح در افغانستان، 100 زندانی جنبش طالبان را در 8 آوریل آزاد کرد.

پیش از این طالبان، شنبه (29 فوریه)، از اعزام یک هیأت 31 نفره به قطر برای امضای توافق ایجاد صلح در افغانستان، با هدف پایان جنگ در افغانستان و امضای توافق ایجاد صلح در افغانستان با آمریکا خبر داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا