اردوغان: دولت سوریه بهای سنگینی را بخاطر نقض آتش بس در ادلب خواهد پرداخت

رئیس جمهوری ترکیه، با انتقاد از نقض آتش بس در ادلب توسط دولت سوریه، اعلام کرد که دولت سوریه را وادار خواهد کرد تا بهای سنگینی بخاطر نقض آتش بس بپردازد.

میدل ایست نیوز: «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه، دولت سوریه را به نقض آتش بس در منطقه کاهش تنش «ادلب» متهم و مقامات سوریه را به پرداخت بهای سنگین در صورت ادامه نقض آتش بس، تهدید کرد.

اردوغان در سخنرانی امروز خود گفت: «ترکیه، به تفاهم 5 مارس با روسیه در خصوص ادلب پایبند است و همزمان نسبت به تجاوز نظام سوریه بی اعتنا نخواهد بود.»

وی افزود: «در صورتی که نظام سوریه به نقض آتش بس در ادلب ادامه دهد، سوریه را وادار خواهیم کرد بهای سنگینی بپردازد.»

رئیس جمهوری ترکیه در اشاره به مقامات سوریه گفت: «اجازه نخواهیم داد گروه های ستمکار، آتش بس در ادلب را از بین ببرند و آن را نقض کنند.»

پیشتر، ترکیه، در 1 مارس، آغاز عملیات نظامی با نام سپر بهار را در ادلب علیه نیروهای دولت سوریه در پاسخ به حملات ارتش سوریه به نظامیان این کشور، اعلام کرد.

در 5 مارس و پس از عملیات سپر بهار ترکیه، روسیه و ترکیه، به تفاهمی در خصوص آتش بس در ادلب، ایجاد گذرگاهی ایمن در جاده ام 4 و گشت مشترک، رسیدند.

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که گروه های مسلح طرفدار ترکیه، به آتش بس در ادلب پایبند هستند در حالی که تشکیلات «تحریر الشام»، به حملات و بمباران ادامه می دهد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا