تأکید «روحانی» بر آمادگی ایران برای گفت وگوی بی قید و شرط با کشورهای خلیج

روحانی روابط ایران و کویت را برادرانه و دوستانه توصیف کرد و افزود که علاقمند هستیم این روابط صمیمانه و دوستانه تر باشد و برای توسعه همکاری ها آمادگی داریم.

میدل ایست نیوز: «حسن روحانی»، رئیس جمهور ایران، در تماس تلفنی با امیر کویت، ضمن تاکید بر همکاری کشورهای منطقه برای مقابله با ویروس کرونا، خاطرنشان کرد که ایران در زمینه با این بیماری به تجربیات خوبی دست یافته و آماده انتقال تجربیات خود به کشورهای دوست از جمله کویت است.

روحانی با قدردانی از تلاش های امیر کویت برای شرایط با ثبات در منطقه، گفت: تاکید می کنم که برای تامین امنیت و ثبات منطقه  هیچ راهی جز همکاری و دوستی بین کشورهای خود منطقه وجود ندارد.

رئیس جمهور ایران با بیان اینکه کشورش همچنان برای همکاری دسته جمعی برای تامین امنیت و ثبات در منطقه و جهان و همچنین مقابله با ویروس کرونا در شرایط حساس امروز، آمادگی دارد، اظهار داشت: از کشور دوست کویت انتظار داریم درمورد مسائل منطقه و همچنین رفتار ناصحیح آمریکا اتخاذ مواضع نماید.

روحانی روابط ایران و کویت را برادرانه و دوستانه توصیف کرد و افزود که علاقمند هستیم که این روابط صمیمانه و دوستانه تر باشد و برای توسعه همکاری ها آمادگی داریم.

خبرگزاری رسمی کویت نیز خبر داد که روحانی در این تماس تلفنی بر آمادگی ایران برای گفت وگوی بی قید و شرط با کشورهای خلیج تأکید کرده است.

امیر کویت نیز در این گفت و گوی تلفنی با بیان اینکه ما برادر هستیم و باید در کنار یکدیگر باشیم، گفت: امروز همه ما در شرایط سختی قرار داریم و برای عبور از این شرایط باید با یکدیگر همکاری کرده و ارتباطات را تقویت کنیم.

«شیخ صباح الاحمد جابر الصباح» با استقبال از طرح ارائه شده از سوی ایران برای تامین و امنیت منطقه به نام «طرح صلح هرمز» گفت: مواضع کویت همیشه در راستای صلح بوده و امیدوایم برخی از دوستان و برادران ما در منطقه نیز رفتار عاقلانه ای از خود نشان دهند.

امیر کویت با قدردانی از رفتارها و اتخاذ مواضع منطقی از سوی ایران در موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی، از پیشنهاد انتقال تجربیات ایران در مقابله با ویروس کرونا  به کشورش استقبال و بر توسعه و تعمیق روابط در همه زمینه ها تاکید کرد.

شیخ صباح الاحمد جابر الصباح نیز پیشاپیش فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به دولت و مردم ایران تبریک گفت.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الخلیج آنلاینریاست جمهوری ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا