هشدار سازمان ملل: گروه‌های افراطی در دوران شیوع کرونا استخدام جوانان را افزایش داده‌اند

دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار داد که گروه‌های افراطی از فرصت قرنطینه‌ در دوران کرونا استفاده کرده و به شدت در شبکه‌های اجتماعی فعالند.

میدل ایست نیوز: «آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل متحد، هشدار داد که گروه‌های افراطی از فرصت قرنطینه‌ در دوران کرونا استفاده کرده و به شدت در شبکه‌های اجتماعی فعالند تا علاوه بر نفرت پراکنی، جوانانی را که اکنون بیش از همیشه در فضای اینترنت حضور دارند، جذب کنند.

گوترش که در جلسه شورای امنیت سازمان ملل صحبت می‌کرد، به ناامیدی و سرخوردگی بسیاری از جوانان در سراسر جهان اشاره کرد و گفت حتی قبل از شیوع کرونا نیز یک پنجم جوانان در سراسر جهان به هیچ آموزش، کار یا کارآموزی مشغول نبودند و یک چهارم آنها تحت تاثیر خشونت و درگیری‌های منطقه‌ای قرار داشتند؛ علاوه بر این هر ساله ۱۲ میلیون دختر نیز در زمانی که هنوز خود کودک محسوب می شوند، به اجبار مادر شده‌اند.

او همچنین به آمارهای سال ۲۰۲۰ میلادی اشاره کرد و گفت که تنها در این سال ۱.۸۵ میلیارد دختر و پسر بین ۱۰ تا ۲۴ سال در سراسر جهان وجود دارند که ۹۰ درصد آنها در کشورهای در حال توسعه یا مناطق دچار درگیری زندگی می‌کنند.

دبیرکل سازمان ملل هشدار داد که مجموع این وضعیت اسفبار باعث شده است که عدم اعتماد جوانان به نهادهای سیاسی و مدنی و در نتیجه جذب آنها به گروههای افراطی به طور قابل توجهی افزایش یابد.

گوترش خواستار توجه جدی کشورهای عضو شورای امنیت به وضعیت جوانان بویژه تاثیری که کرونا بر زندگی آنها گذاشته است، از لغو کلاس‌های آموزشی گرفته تا از دست دادن شغل، افزایش استرس در خانواده و ایجاد مشکلات روحی و روانی در آنها شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
یورنیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا