رایزنی «قباد طالبانی» با سفیر آمریکا در بغداد درباره مشکلات اقلیم کردستان با بغداد و تشکیل دولت جدید عراق

معاون نخست وزیر اقلیم کردستان در مقر اقامت خود در بغداد ضمن دیدار با سفیر آمریکا در بغداد به بررسی مشکلات اقلیم کردستان و بغداد و تشکیل دولت جدید پرداخت.

میدل ایست نیوز: «قباد طالبانی»، معاون نخست وزیر اقلیم کردستان، امروز چهارشنبه با «متیو تولر»، سفیر آمریکا در بغداد دیدار کرد.

در این دیدار که در مقر اقامت خود در بغداد برگزار شد، دو طرف به بررسی مقابله با خطرات ویروس کرونا و مشکلات میان دولت اقلیم کردستان و دولت فدرال عراق و تشکیل دولت جدید در عراق پرداختند.

طالبانی توضیح داد که سفرش به بغداد با هدف پایان اختلافات میان دولت اقلیم کردستان و دولت فدرال در سایه قانون اساسی عراق و توافقات گذشته میان دو طرف انجام شد.

معاون نخست وزیر اقلیم کردستان در خصوص تشکیل دولت تاکید کرد که کردها هرگز مانعی در برابر تشکیل دولت جدید نخواهند شد بلکه جزئی از راه حل برای تقویت ثبات و فرصت دادن در برابر حل  مشکلات بسیار در عراق و بهبود روابط میان دو طرف خواهند بود.

بر اساس بیانیه دفتر طالبانی، «آوات شیخ جناب»، وزیر دارایی کردستان و «امید صباح»، رئیس دیوان شورای وزیران اقلیم کردستان نیز در این دیدار حضور داشتند.

پیشتر روز گذشته، یک هیأت کرد به ریاست قباد طالبانی و حضور تعدادی از وزرای اقلیم کردستان به دعوت عادل عبدالمهدی برای مذاکرات در خصوص مساله حقوق کارمندان و حقوق مالی اقلیم کردستان وارد بغداد شد.

این سفر پس از تصمیم دولت فدرال به توقف پرداخت حقوق کارمندان اقلیم کردستان به دلیل عدم پایبندی کردها به تحویل درآمدهای حاصله از صادرات نفت بر اساس قانون بودجه عمومی عراق انجام شد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن