اعتراض و آشوب در اردوگاه کارگران غیرقانونی مصری در کویت+فیلم

نیروهای امنیتی کویت شب گذشته تجمع اعتراضی کارگران مصری در پناهگاه مربوط به کارگران غیرقانونی را متفرق کردند.

میدل ایست نیوز: نیروهای امنیتی کویت شب گذشته تجمع اعتراضی کارگران مصری در پناهگاه مربوط به کارگران غیرقانونی را متفرق کردند.

این اقدام درحالی صورت می گیرد که دولت مصر از پذیرش این کارگران خودداری کرده است و افراد مذکور اکنون بدون هیچ گونه شغلی در کویت باقی مانده اند و سفارت مصر نیز هر گونه پاسخگویی به آنان شانه خالی می کند.

در همین رابطه، هزاران کارگر غیر قانونی مصری که مایل به بازگشت به کشورشان هستند، خود را به مقامات کویتی تسلیم کرده اند و دولت کویت آنان را در پناهگاه‌ها و اردوگاه‌های خاص جای داده و مسئولیت خورد و خوراک و هزینه بازگشت‌شان به مصر را تقبل کرده است اما دولت مصر به علت نبود پروازهای هوایی برای انتقال این افراد تاکنون در بازگرداندن این کارگران تعلل کرده است، امری که موجب برانگیخته شدن خشم و عصبانیت کارگران و اقدام آنها در ایجاد آشوب در اردوگاه‌ها شده است که خواستار حضور فوری سفیر مصر در کویت هستند.

فعالان اجتماعی کویتی و مصری در این رابطه ویدئوهایی را منتشر کرده اند که نشانگر خشم کارگران مصری است به طوری که یکی از معترضان اعلام می کند تا زمانی که سفیر مصر به اردوگاه نیاید، به اتاق‌های خود باز نخواهیم گشت.

در همین ارتباط، وزارت کشور کویت با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد: «دستگاه‌های امنیتی ذیربط اقدام به پراکندن تجمعات غیرقانونی همراه با آشوب بلوا کردند که از سوی اقلیت مصری موجود در اردوگاه نگهداری کارگران غیرقانونی صورت گرفت، کارگرانی که از مقامات مصری می خواهند آنها را به کشورشان بازگردانند.
در ادامه این بیانیه تاکید شده است نمایندگانی از سفارت مصر برای آرام‌سازی کارگران و اعلام آماده‌سازی جدولی برای انجام پروازهایی به مصر و انتقال آنان به کشور در میان معترضان حضور یافتند.

سفارت مصر همچنین از دولت کویت بابت آشوب‌ صورت گرفته در اردوگاه کارگران مصری عذرخواهی کرد و وعده داد اقدامات لازم برای حل این مشکل اتخاذ شود.

روزنامه القبس کویت هم اعلام کرده است واررت امور خارجه این کشور قرار است امروز با سفیر مصر دیدار کند و از وی بخواهد ضمن آرام‌سازی شهروندان مصری، عدم تکرار حوادث این چنینی را تضمین کند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هشت =

دکمه بازگشت به بالا