«الحلبوسی»: نخست وزیر با چالش های سختی روبه روست/ با وجود دشواري ها فكر مي كنم الكاظمي راي اعتماد بگيرد

الحلبوسی تأکید کرد که باید روابط خارجی عراق با همه کشورها بر پایه اصلاح احترام متقابل و خودداری از دخالت در امور داخلی عراق باشد.

میدل ایست نیوز: «محمد الحلبوسی»، رئیس مجلس عراق، پیش‌بینی کرد که با وجود دشواری‌ها و اعتراض‌ها به برخی نام‌ها دولت «مصطفی الکاظمی» امروز از  مجلس رأی اعتماد بگيرد.

او در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که لیستی که صبح امروز (دوشنبه، 6 مه) ارائه  شده تغییری نکرده و وزرای دو وزارتخانه خارجه و دارایی بعدا معرفی خواهند شد.

الحلبوسی گفت که نخست‌وزیر مکلف مسئولیت‌های سنگین و چالش‌های سختی در پیش دارد.

رئیس مجلس عراق تأکید کرد که ائتلاف وی دیدگاه یکپارچه‌ای درباره مناطق آسیب‌دیده از تروریسم دارد و افزود که «ما به دنبال منافع کشورمان هستیم و آن را بر هر چیزی ترجیح می‌دهیم».

او در پاسخ به برخی انتقادها درباره واگذاری وزارت ورزش و جوانان که در عرف سیاسی عراق سهم تشکل‌های اهل سنت است به «عدنان درجال»، کاپیتان سابق تیم ملی عراق، گفت که درجال چهره‌ای ملی با کارنامه‌ای درست است و افزود که سیاست‌های فرقه‌گرایانه کشور را ویران کرده و این انتخاب «پیغامی است تا بگوییم فرقه‌گرا نیستیم».

الحلبوسی تأکید کرد که باید روابط خارجی عراق با همه کشورها بر پایه احترام متقابل و خودداری از دخالت در امور داخلی عراق باشد و افزود که عراق به روابط بین‌المللی خود به‌شدت نیاز دارد و نمی خواهد در محور این یا آن قدرت باشد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برخی دیدارهای وی با مقامات سیاسی در فلوجه گفت که پایتخت تصمیم‌گیری در عراق بغداد است و دیدارها در شهرهای دیگر موضوعی عادی است.

رئیس مجلس عراق درباره تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم گفت که نبود هماهنگی با ائتلاف بین‌المللی فیصله دادن وجود هسته‌های تروریستی در کشور را با تأخیر مواجه کرده و افزود که عراق نیازمند فعالیت اطلاعاتی و پوشش هوایی و سلاح و تجهیزات پیشرفته برای نابودي تروریسم است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
ناس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا