پنتاگون: نیروهای امریکایی در سال 2019 نزدیک به 130 غیرنظامی را در 4 کشور کشتند

وزارت دفاع امریکا، با انتشار گزارشی از تعداد نظامیان کشته شده توسط ارتش امریکا در سال 2019 خبر داد و اعلام کرد 130 غیرنظامی طی حملات امریکا کشته و 91 تن دیگر مجروح شدند.

میدل ایست نیوز: یک گزارش منتشر شده توسط وزارت دفاع امریکا، ذکر کرده است که نزدیک به 130 غیرنظامی در عملیات های نظامی امریکا در عراق، سوریه، افغانستان و سومالی کشته و 91 تن دیگر مجروح شدند.

این گزارش 20 صفحه ای که به بررسی عملیات های نظامی زمینی و هایی امریکا پرداخته است ذکر کرده که 108 غیرنظامی در افغانستان، 22 نفر در عراق و سوریه و 2 نفر در سومالی بر اثر عملیات های نظامی امریکا طی سال 2019 کشته شدند.

وزارت دفاع امریکا اشاره کرد هیچ غیرنظامی در لیبی یا یمن به دست ارتش امریکا کشته نشده است.

تاکنون گزارش سالانه وزارت دفاع امریکا منتشر نشده است اما احتمال می رود طی روزهای آتی صادر شود.

اما دفتر سازمان عفو بین الملل در امریکا اعلام کرد واشنگتن هنوز اعداد قربانیان غیر نظامی جنگ را کمتر از تعداد حقیقی بیان می کند.

آماری منتشر شده از طرف گروه نظارت بر جنگ هوایی نشان می دهد طی 6 ماه اول سال 2019 در سوریه نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری امریکا 416 تا 1030 غیر نظامی را کشته اند.

در سومالی نیز گزارشات حاکی از آن است که 15 نفر از غیر نظامیان در حملات نظامی امریکا کشته شده اند.

در گزارش پنتاگون آماده است با وجود اینکه خسارت در میان غیر نظامیان یک واقعیت ناگوار است ک در جنگ نمی توان از آن مانع شد، اما ارتش امریکا به شدت نسبت به جلوگیری از خسارت به غیرنظامیان پایبند است.

ارتش امریکا در این گزارش اعتراف کرده است که آمارهای منتشر شده توسط او با سایر سازمان ها مانند سازمان های غیردولتی متفاوت است و اشاره کرد این موضوع به شیوه آمارگیری و نوع اطلاعات استفاده شده باز می گردد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا