العربي جديد: وزارت دفاع عراق در حال تدارک عملیاتی گسترده علیه تروریست های داعش است

این عملیات علیه تروریست‌های داعش در چندین منطقه در شرق و غرب و شمال عراق یعنی استان‌های نینوا و صلاح‌الدین و کرکوک و دیالی و انبار اجرا خواهد شد.

میدل ایست نیوز: یک منبع بلندپایه در وزارت دفاع عراق خبر داد که این وزارتخانه درحال تدارک عملیات امنیتی گسترده با حضور همه شاخه‌های نیروهای مسلح عراق با کمک نیروی هوایی در شمال و شرق و غرب کشور علیه تروریست‌های داعش است.

این مقام به «العربی الجدید» گفت که این عملیات علیه تروریست‌های داعش در چندین منطقه در شرق و غرب و شمال عراق یعنی استان‌های نینوا و صلاح‌الدین و کرکوک و دیالی و انبار اجرا خواهد شد و در آن نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم و الحشد الشعبی و حشد عشایری حضور خواهند داشت.

این مقام همچنین خبر داد که از دو روز پیش براساس اعترافات چند تروریست دستگیر شده و اطلاعاتی که مردم در اختیار دستگاه امنیتی گذاشته‌اند عملیاتی در حالی اجراست که در گام اول یک هسته تروریستی را در منطقه رطبه در غرب عراق شناسایی و منهدم کرده است.

به گفته این مقام تعدادی تروریست نیز در کرکوک بازداشت شده‌اند.

این مقام بلندپایه همچنین خبر داده که ائتلاف بین المللی ضد داعش نیز برای انجام هرگونه حمایت هوایی فوری از این عملیات ابراز آمادگی کرده است.

همزمان امروز (چهارشنبه) نیروهای الحشد الشعبی از شناسایی یک تونل زیرزمینی در منطقه جزیره استان صلاح‌الدین (مرکز آن: تکریت) که تروریست‌های داعش از آن استفاده می‌کرده‌اند خبر دادند.

صبح امروز (چهارشنبه 13 مه) «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق، از وزارت دفاع این کشور بازدید کرد.

در بیانیه دفتر نخست‌وزیری آمده است که الکاظمی در بازدید از مقر وزارت دفاع مورد استقبال وزیر، فرماندهان و افسران بلندپایه این وزارتخانه قرار گرفت.

نخست وزیر عراق در ادامه نشستی را با حضور سرتیپ ستاد جمعه عناد، وزیر دفاع و فرماندهان تشکیلات مختلف و افسران بلندپایه برگزار کرد.

الکاظمی در این دیدار بر پایبندی نهاد نظامی به مسئولیت‌های ملی و حرفه‌ای خود، لزوم حفظ اقتدار و احترام و نیز دفاع از حاکمیت عراق، امنیت و ثباتش تاکید کرد و افزود نهاد نظامی باید متعلق به همه مردم عراق باشد و نسبت به عمل به مسئولیت خود در حفاظت از مردم عراق، نظام دموکراتیک و دوری از سیاسی‌کاری و منافع گروهی متعهد باشد.

نخست وزیر عراق در پایان بر تداوم مبارزه با داعش و مقابله با هر گونه تجاوز تروریستی و نیز ممانعت از بکارگیری سلاح خارج از نیروهای دولتی تاکید کرد.

عراق در هفته های گذشته شاهد افزایش تحرکات و عملیات تروریستی داعش بوده است.

در 21 آوریل گذشته واحد اطلاع رسانی امنیتی که تابع فرماندهی ستاد عملیات عراق است با انتشار آماری از 1060 عملیات در سه ماهه نخست امسال علیه تروریست های داعش خبر داد که به کشته شدن 135 تروریست و جان باختن 88 نیروی امنیتی عراقی و زخمی شدن 174 نیروی عراقی و نیز جان باختن 82 غیر نظامی عراقی و زخمی شدن 120 غیر نظامی انجامیده است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا