کارشناس امنیتی عراق از دو هدف پروازی هواپیماهای امریکایی بر فراز منطقه «جرف النصر» خبر داد

کارشناس مسائل امنیتی، ضمن اعلام پرواز هواپیماهای امریکایی بر فراز منطقه جرف الصخر تاکید کرد که این پروازها در شمال استان بابل دو هدف را دنبال می کند.

میدل ایست نیوز: «هاشم الکندی»، کارشناس مسائل امنیتی، امروز تاکید کرد که پرواز هواپیماهای آمریکایی بر فراز منطقه «جرف الصخر» در شمال استان بابل دو هدف را دنبال می کند.

وی با هشدار نسبت به نقشه های امریکا برای اجازه به داعش برای نفوذ به این منطقه در گفت و گویی با پایگاه خبری «المعلومه»، گفت: «اقدام هواپیماهای امریکایی برای شناسایی منطقه جرف الصخر، با هدف بازگشت مجدد عناصر داعش به این استان است.»

وی افزود: «هدف از گسترش پروازهای امریکایی که احتمال می رود در روزهای آتی نیز افزایش یابد، اول بهانه ای برای هدف قرار دادن نیروهای امنیتی در منطقه جرف الصخر و دیگری باز کردن شکاف هایی برای نفوذ داعش به این منطقه است تا تهدید برای مناطق مرکزی و جنوبی کشور باشد.»

پیش از این یک منبع امنیتی در پنجشنبه از اقدام هواپیماهای امریکایی برای پروازهای شناسایی بر فراز منطقه جرف الصخر خبر داد.

«صفاء الاعسم» کارشناس نظامی نیز از طرح داعش برای هدف قرار دادن مراقد دینی در کربلاء و نجف اشرف و بیت آیت الله سیستانی پس از اشغال منطقه جرف النصر خبر داد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
المعلومه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا