درهای مسجد الاقصی پس از عید فطر به روی نمازگزاران بازگشایی می شود

شورای اوقاف قدس، در بیانیه ای اعلام کرد که در سایه کاهش نسبی انتشار ویروس کرونا و پس از مشورت با مراجع پزشکی متخصص درهای مسجد الاقصی پس از عید فطر به روی نمازگزاران بازگشایی می شود.

میدل ایست نیوز: شورای اوقاف، امور و مقدسات اسلامی قدس، امروز سه شنبه اعلام کرد درهای مسجد الاقصی پس از عید فطر به روی نمازگزاران بازگشایی می شود.

شورای اوقاف قدس، در بیانیه ای اعلام کرد که متعاقبا و از طریق بیانیه مشترک اداره اوقاف با هماهنگی شورای اوقاف قدس ساز و کار و اقدامات بازگشایی درهای مسجد الاقصی اعلام می شود.

شورای اوقاف قدس توضیح داد که این تصمیم در سایه کاهش نسبی انتشار ویروس کرونا و پس از مشورت با مراجع پزشکی متخصص و در تاکید اینکه تصمیم بازگشایی فقط از طریق شورای اوقاف و مراجع پزشکی گرفته می شود، اتخاذ شد.

پیش از این شورای اوقاف قدس، ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی را از تاریخ 22 مارس به شکل کامل و در چارچوب تدابیر احتیاطی در مقابله با انتشار ویروس کرونا به حالت تعلیق درآورد.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده بود که مساجد مسقف نیز در 15 مارس بسته شدند.

«شیخ عمر الکسوانی»، مدیر مسجد الاقصی با اشاره به اینکه هنوز تصمیمی در خصوص بازگشایی مساجد مسقف یا اقامه نماز در فضای باز مساجد اتخاذ نشده گفت که قبل از بازگشایی مسجد الاقصی پس از عید فطر در این خصوص تصمیم گیری می شود.

مقامات فلسطینی از ابتلای 567 مورد به ویروس کرونا که 179 مورد آن در قدس ثبت شده است خبر می دهند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
اسکای نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن