اتاق بازرگانی دبی پیش بینی کرد: 70درصد شرکت‌ها در شش ماه آینده تعطیل خواهند شد

نظرسنجی که از سوی اتاق بازرگانی دبی انجام شد، نشان می دهد 70درصد از شرکت‌های فعال در دبی طی 6 ماه آتی به علت ویروس کرونا تعطیل خواهند شد.

میدل ایست نیوز: نظرسنجی که از سوی اتاق بازرگانی دبی انجام شد، نشان می دهد 70درصد از شرکت‌های فعال در دبی طی 6 ماه آتی به علت ویروس کرونا تعطیل خواهند شد.

اتاق بازرگانی دبی طی این نظرسنجی که در بازه زمانی 22-16 آوریل گذشته یک هزار و 228 مدیر اجرایی را دربرگرفت، اعلام کرد سه‌چهارم این شرکت‌ها، شرکت‌هایی کوچک با تقریبا 20 کارمند هستند و بیش از دو سوم جامعه آماری این نظرسنجی تصریح کردند با خطرات متوسط تا بالایی برای توقف فعالیت‌ها در شش ماه آتی رو به هستند و 27 درصد از آنها پیش‌بینی کردند که در ماه آتی شغل خود را از دست خواهند داد و 43 درصد نیز پیش‌بینی کردند که در شش ماه آتی فعالیت‌هایشان متوقف خواهد شد.

امارت دبی که یکی از اقتصادهای متنوع و غیر وابسته به نفت در منطقه خلیج به شمار می رود، شاهد فعالیت بخش‌های اقتصادی چون گردشگری، تفریح، خدمات لجستیک، املاک و غیره است اما پیش بینی می شود که در یک ماه آتی نزدیک به نیمی از رستوران‌ها و هتل‌ها در سایه شیوع ویروس کرونا تعطیل شوند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
القدس العربی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن