بازگشت فعالیت‌ها به روال عادی خود در سوریه و لبنان پس از دو ماه تعطیلی ناشی از کرونا

دولت سوریه و لبنان از بازگشت امور به روال طبیعی خود همزمان با پایبندی کامل به دستورالعمل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کروناویروس خبر دادند.

میدل ایست نیوز: دولت سوریه از شروع دوباره فعالیت افراد شاغل در همه بخش‌های دولتی از فردا (دوشنبه) با پایبندی به دستورالعمل‌های بهداشتی و پیشگیرانه خبر داد.

هیات دولت سوریه در جلسه امروز خود از سرگیری فعالیت همه بخش‌های دولتی از ساعت هشت صبح فردا تا ساعت سه و نیم بعد از ظهر با پایبندی کامل به دستورالعمل‌های بهداشتی را تصویب کرد.

دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سوریه نیز از امروز فعالیت‌های خود برای به اتمام رساندن نیم‌سال دوم سال تحصیلی 2020-2019 را همزمان با شروع امتحانات دبیرستان‌ها آغاز کرده است.

دولت سوریه هفته گذشته ممنوعیت آمد و شد شبانه و نیز تردد بین استانی را به صورت کامل برداشت.

در همین رابطه، وزارت کشور لبنان هم از بازگشت امور به روال عادی خود همزمان با پایبندی به اقدامات پیشگیرانه خبر داد.

وزارت کشور لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: زندگی در سراسر این کشور به روال طبیعی خود بازخواهد گشت اما شهروندان باید به دستورالعمل‌های بهداشتی پابیند باشند.

در ادامه این بیانیه آمده است، ممنوعیت آمد و شد از ساعت 12 شب تا 5 صبح به قوت خود باقی خواهد ماند همچنین نظام زوج و فرد خوردروها از فردا اجرایی خواهد شد.

دولت سوریه و لبنان پس از شیوع ویروس کرونا در این کشورها مقررات منع آمد و شد و تعطیلی برخی ادارات دولتی را برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس اجرایی کرده بودند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
روسیا الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن