سازمان گذرگاه های مرزی عراق: مرزهای عراق با ایران و کویت همچنان مسدود خواهد ماند

سازمان گذرگاه های مرزی عراق به گزارش خبرگزاری ایرانی «فارس» درباره احتمال ازسر گرفته شدن سفرهای زیارتی به عراق از ایران واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: سازمان گذرگاه های مرزی عراق به گزارش خبرگزاری ایرانی «فارس» درباره احتمال ازسر گرفته شدن سفرهای زیارتی به عراق از ایران واکنش نشان داد.

«علاء الدین القیسی»، سخنگوی رسمی سازمان گذرگاه های مرزی عراق، امروز (دوشنبه، اول ژوئن) با انتشار بیانیه ای تأکید کرد که «خبرگزاری فارس خبری منتشر کرده مبنی بر برنامه ریزی ایران برای ازسرگیری زیارت عتبات مقدسه در عراق با وجود تصمیمات سختگیرانه عراق در محدودیت تردد به علت شیوع کرونا، به نوبه خود اعلام می کنیم که مرزهای عراق با ایران و کویت به صورت کامل به روی تردد مسافران و کالاها بسته است».

در این بیانیه تأکید شده که این وضعیت تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت و تصمیم گیری درباره بازگشایی مرزها منوط به تحولات و داده های بهداشتی خواهد بود و کمیته عالی بهداشت است که در این باره تصمیم می گیرد.

این بیانیه افزوده که این موضوع به برآوردها و بررسی های وزارت بهداشت مربوط می شود و سازمان گذرگاه های مرزی خود را متعهد به تأمین سلامت شهروندان عراق می داند.

عراق روز گذشته برای بار دوم منع تردد سراسری در کشور برقرار کرد.

مسئولان بخش ویزا در سفارت عراق در تهران به «میدل ایست نیوز» اعلام کردند که تا اطلاع ثانوی صدور ویزا متوقف شده است و اینکه این روال تا چه زمانی ادامه داشته باشد به تصمیمات بغداد و ستاد بحران در عراق بستگی دارد.

همچنین یک مقام عراقی در گفت وگو با خبرنگار میدل ایست نیوز درخصوص احتمال لغو پیاده‌روی اربعین گفت: در حال حاضر امکان پیش‌بینی شرایط و تصمیم‌گیری درباره این موضوع وجود ندارد و با توجه به شرایط و میزان شیوع ویروس کرونا در مقطع زمانی نزدیک به اربعین در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد.

هم اکنون علاوه بر مرزهای هوایی، مرزهای زمینی نیز برای تردد و سفر به عتبات عالیات بسته است و امکان تردد وجود ندارد و توافقات صورت گرفته بین مقامات ایرانی و عراقی درباره بازگشایی برخی از مرزها تنها برای مبادله کالاست.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
ناس نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن