تظاهرات عشایر شهر «الشدادی» در شرق سوریه علیه نظامیان امریکایی و نیروهای قسد

صدها نفر از ساکنان روستاهای حومه شهر «الشدادی» در جنوب استان الحسکة سوریه در اعتراضی مردمی امروز جمعه علیه نیروهای امریکایی، تحرکات نیروهای دموکراتیک سوریه تظاهرات کردند.

میدل ایست نیوز: صدها نفر از ساکنان روستاهای حومه شهر «الشدادی» در جنوب استان الحسکة سوریه در اعتراضی مردمی امروز جمعه علیه نیروهای امریکایی، تحرکات نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) و شهید کردن یک جوان و مجروح کردن تعدادی دیگر در روز گذشته اقدام به تظاهرات کردند.

تظاهرات کنندگان خواستار خروج نیروهای امریکایی و شبه نظامیان وابسته به آن از منطقه و ورود نیروهای ارتش سوریه به مناطقشان شدند.

به گزارش خبرنگار «اسپوتنیک» در استان الحسکة، صدها نفر از اهالی و ساکنان روستاهای البجدلی، الحریری و الحنة الشرقیة از عشایر (المحاسن و الجبور) در حومه شهر الشدادی در شهر الحسکة امروز جمعه در اعتراض به شهید کردن یکی از جوانان عشایر با شلیک مستقیم نیروهای «آسایش»، بازوی امنیتی نیروهای دموکراتیک سوریه و مجروح کردن دو تن دیگر تظاهرات کردند.

تظاهرات کنندگان سعی کردند به شهر الشدادی نزدیک شوند اما مسلحان آسایش با ممانعت از اهالی روستاهای حومه آنها را به شلیک مستقیم تهدید کردند.

تظاهرات کنندگان با تجمع در خیابان های اصلی و فرعی اقدام به مسدود کردن راه ها با آتش زدن لاستیک کردند که موجب شد نیروهای ارتش امریکا در پایگاه غیرقانونی «الجبسة» و افراد مسلح قسد در حالت آماده باش قرار بگیرند.

پیش از این در روز گذشته در اقدام ارتش امریکا با نیروهای قسد برای متفرق کردن تظاهرات مردمی یک جوان با شلیک مسنتقیم شهید و دو نفر دیگر مجروح شدند.

شهر الشدادی در جنوب الحسکة یکی از شهرهای دارای تراکم جمعیت است که مهم ترین چاه های نفت و میادین گازی سوریه را در بر دارد و بزرگترین پایگاه نیروهای امریکایی که به بهانه حفاظت از چاه های نفت و میادین گاز در این منطقه حضور دارند در آن وجود دارد.

ساکنان روستاها و شهرها و عشایر در مناطق شرق فرات خواستار خروج نیروهای اشغالگر امریکایی از این مناطق هستند.

پیش از این نیز در روز جمعه 22 مه ده ها نفر از اهالی روستای «تل حمیس» در حومه جنوب شرقی شهر القامشلی علیه نیروهای امریکایی و قسد تظاهرات کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا